Soru Resimleri Birbirine Bağlama

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 (64bit) - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26/05/2022
Merhaba;

excel içerisinde her sayfada aynı resmi koyuyorum (bir hesap raporu gibi düşünün ve her sayfada şirketin logosu işin logosu görünüyor)

Hesap raporunun 300 sayfa falan olduğunu düşünürsek bir çok sefere bir çok yere aynı resmi ekliyorum.
Bunda sıkıntı yok ancak bir sonraki işte işin logosu değişince tekrar aynı işlemi yapmam gerekecek. Bunun için resimleri bir şekilde birbirine bağlarsam ve atıyorum ilk sayfadaki resmi değiştirdiğimde otomatik olarak ona bağladığım tüm resimleri değiştirmeyi sağlayabilir miyim? (mümkünse makrosuz)

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Belki şu işi yarayabilir
Dosya/sayfa yapısı/çalışma sayfası/üstte yenilenecek satırlar
örnek A1;D5 aralığında bir logo resim için $1:$5 seçip tamam deyince
sayfa ön izlemede bütün sayfalarda o resim gözükür.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Size ekte makrosuz bir dosya hazırladım.

Dosyanın 1. sayfasında çeşitli resimler var, bunlardan hangisini mavi dolgu renkli hücreye yerleştiriseniz, diğer sayfalarda da aynı resmi görürsünüz.

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
26/05/2022
Belki şu işi yarayabilir
Dosya/sayfa yapısı/çalışma sayfası/üstte yenilenecek satırlar
örnek A1;D5 aralığında bir logo resim için $1:$5 seçip tamam deyince
sayfa ön izlemede bütün sayfalarda o resim gözükür.
Sayın halit hocam öneriniz için teşekkür ederim. Farklı sheetlerde olacağı için çok işime yaramadı. Yada ben anlayamadım tam olarak ne demek istediğinizi

Excel Vers. ve Dili
26/05/2022
Size ekte makrosuz bir dosya hazırladım.

Dosyanın 1. sayfasında çeşitli resimler var, bunlardan hangisini mavi dolgu renkli hücreye yerleştiriseniz, diğer sayfalarda da aynı resmi görürsünüz.

.
Sayın Haluk hocam emeğinize sağlık tam aradığım ve tam olarak istediğim şey bu. Acaba nasıl yaptığınızı söyleyebilir misiniz?

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Excel'deki "Kamera" komutuyla yapıldı.

Ya da; örneğin Sheet1 sayfasında C5-D10 aralığına istediğiniz logoyu yerleştirmiştirdiniz diyelim..... Bu resmi mouse ile kopyalayın, başka bir sayfaya yapıştırın. Bu sayfada yapıştırdığınız resim henüz seçili durumdayken, formül çubuğuna aşağıdakini yazın ve "Enter" tuşuna basın;

Kod:
=Sheet1!$C$5:$D$10
Şimdi bunu kopyalayıp diğer sayfalara da yapıştırabilirsiniz. Sheet1 sayfasındaki resim değiştiğinde, diğer sayfalardaki resimler de değişir.

.

Excel Vers. ve Dili
26/05/2022
Excel'deki "Kamera" komutuyla yapıldı.

Ya da; örneğin Sheet1 sayfasında C5-D10 aralığına istediğiniz logoyu yerleştirmiştirdiniz diyelim..... Bu resmi mouse ile kopyalayın, başka bir sayfaya yapıştırın. Bu sayfada yapıştırdığınız resim henüz seçili durumdayken, formül çubuğuna aşağıdakini yazın ve "Enter" tuşuna basın;

Kod:
=Sheet1!$C$5:$D$10
.
Sayın Haluk hocam harika bir bilgi öğrenmiş oldum. Gerçekten çok teşekkür ederim. Beni nasıl bir yükten kurtardınız anlatamam.