Resmi icon yapma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2020
Tekrar merhaba arkadaşlar.
Merak ettiğim bir resmi icon haline nasıl getirebiliriz? Bu konuda açıklayıcı bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Alternatif çözüm olur mu- olmaz mı? Onu bilmiyorum. Sade bir şekilde izah etmeye gayret gösterecem. İlkin belirlediğiniz bir resmin(yada herhangi bir şekil) fotoğrafını çekin. Print Screen SysRq ile. Boş bir excel sayfasına kopyalayın. Kırp iconunu tıklayıp gereksiz yanları kesin. Bu kırpılmış-kesilmiş resmi Paint'te kopyalayın. Kopyalanan resmi ekranın sağ ve aşağı doğru çekin. Yani ekranın kaplaması lazım. Ondan sonra Farklı Kaydet ile uygun formata kaydedin. Çalışma Sayfasına gelin. Button çizin > Properties > Picture > çıkan iletişim penceresinde kayıtlı resmi bulup tıklayın.... Hayal gücünüzü kullanarak farklı çalışmalar yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
02-07-2020
Sayın Haluk ve Tiken ilginize teşekkür ederim. Butonların üzerine koyduğumuz iconları oluşturmak istiyorum. Benim aradığım iconlar Sayın Tiken'in çalışmalarında maalesef yok.
Butona koyulacak iconların da uzantısının ico olması gerekiyor. Yapmak istediğim bir resmi (JPG veya GİF veya BMP formatlı) ico uzantılı bir resme nasıl dönüştürebiliriz?

Excel Vers. ve Dili
ex(el 2003
Türkçe
ikon yapan programlardan birini kullanmalısınız. sanırım bu excelle olmuyor. kendi resminizi bile ikon yapabilirsiniz ama ikon programlarıyla. inndir.com da var bir çok örneği. kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
02-07-2020
Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler için sağolun. :mutlu: :hey: