Resmin üzerine mouse ile gelince büyümesi

Excel Vers. ve Dili
2003-tr
sevgili dostlar arama yaptım ama forumda bulamadım, ya yok ya da ben göremedim varsa şimdiden özür dilerim, sorun şu

excele resim ekledim, firma ürünlerinin resmi, resmin üzerine mouse ikonu ile gelince resimin büyük halini görebilimemize izin veren bir kod yapabilir miyiz ? excelde bu da mümkün mü?

aklıma bir kaç cinlik geliyor da işte en kötü resme tıklatırım o resmede link oluşururum büyük ölçeklisinin vs gibi belkide avamca yan çözümler geliyor ama yukarıda bahsettiğimi yapabilir miyiz, internet sitelerinde olur ya ...

fazla uzadı herkeze saygılar....

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
sevgili dostlar arama yaptım ama forumda bulamadım, ya yok ya da ben göremedim varsa şimdiden özür dilerim, sorun şu

excele resim ekledim, firma ürünlerinin resmi, resmin üzerine mouse ikonu ile gelince resimin büyük halini görebilimemize izin veren bir kod yapabilir miyiz ? excelde bu da mümkün mü?

aklıma bir kaç cinlik geliyor da işte en kötü resme tıklatırım o resmede link oluşururum büyük ölçeklisinin vs gibi belkide avamca yan çözümler geliyor ama yukarıda bahsettiğimi yapabilir miyiz, internet sitelerinde olur ya ...

fazla uzadı herkeze saygılar....
Ekli dosyayı inceleyiniz.:cool:
Kod:
Private Sub Image1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
For i = Image1.Width To Image1.Width + 3
    Image1.Width = i
    Image1.Height = i
    'sleep = 1
Next
Image1.Width = 105.75
Image1.Height = 105.75
End Sub

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003-tr
üstadım ellerineze sağlık lakin resim mouse üstündeyken resim sürekli büyüyor ve küçülüyor, sanırsam mouse u resmin üstünde hareketsiz bırakırsan büyüyor sonra hareket edince döngü yeniden oluşuyor, mouse ikonu üzerindeyken büyüyecek(büyü küçül hali olmayacak) ve mouse ikonunun resmin üstünden çektiğimizde yine eski boyutuna gelecek, ben uğraştım biraz o yüzden teşekkür geç oldu özür dlerim ama hala istediğime ulaşmış değilim, yardımlarınıza devam ederseniz çok minnettar olurum... kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2007 - ingilizce
ben de aynı özelliği merak ediyorum. fakat hazırladığınız örnek istediğimiz özellikde değil malesef.Resim mouse üstünede hareket ettikçe büyüyüp küçülmekte.ayrıca büyüyüp küçülmeler çok küçük boyutlarda.sanki küçük hareketler yapar gibi.
benim merak ettiğim şey;
mouse üstüne geldiği anda resim net görülebilecek şekilde büyüyecek.bunu nasıl yapabiliriz? Mouse üstünde olduğu sürece hep büyük boyutunda olacak.çektiğimiz zaman küçülecek.Eğer bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. ;) teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2007 - ingilizce
çok güzel çalışma gerçekten fakat benim aradığım bu değil malesef.Bir ürün listesi hazırlıyorum .istenin solunda ürünlerin küçük fotografı olacak ve yan sütunlarda da ürün ile ilgili bilgiler.Ürün fotoğrafı üstüne mouse'u getirdiğimde fotoğrafın büyümesini istiyorum.sadece bu..

teşekkürler ilginiz için.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Excel sayfasının mousemove özellği yok.
Ama bir label koyup labelin üzerinede resimi koyunca problem çözüldü.
Kodlar çalışma sayfasının modülünmdedir.:cool:
Dosya ektedir.:cool:
Kod:
Private Sub Image1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
    If Image1.Width > 110 Then Exit Sub
    For i = Image1.Width To Image1.Width + 5
        Image1.Width = i
        Image1.Height = i
    Next
End Sub

Private Sub Label1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
Image1.Width = 105.75
Image1.Height = 105.75
End Sub

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Merhaba;

Evren Beyin Dosyası üzerinde Oynayarak Bir Alternatif Dosya oluşturdum
Umarım iş Görürür.:biggrin: Saygılar

Ekli dosyalar