Rezervasyon Takviminde Tarih Hücrelerinin Otomatik Boyanması

acareray

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2022 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-07-2025
Merhaba, villalarımız için bu şekilde yıllık takvim üzerinden rezervasyon kontrolü yapmak istiyoruz, deneme sayfasında göreceğiz üzere giriş çıkış başlıklarına giriş ve çıkış tarihi yazdıktan sonra otomatik yıllık takvimde o tarih hücresinin boyanmasını istiyorum, ben kendim biraz deneme yaptım oldu fakat giriş ve çıkışın altına birden çok tarih yazdım mı olmuyor, sadece 1 rezervasyon eklersem sorunsuz boyanıyor tarih aralığı, ama 2. Rezervasyonda sorun yaşıyorum yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

acareray

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2022 türkçe
16-07-2025
çok güzel olmuş emeğinize sağlık. son bir sorum olacak size,
örneğin 4 villam var
1. rezervasyon 5-10 temmuz arası bu 1.villamda konaklayacak müşteri
aynı tarihe 2.villamada rezervasyon aldığımda 2.villanında aynı tarihinde renklendirmesini yapabilir miyiz

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Son gönderdiğiniz dosyayı (özelden) anlayabilmek için her sütun adına bilgi almam gerekir.
Bunun yerine diğer uygulamayı makro kodları ile yaptım.
Deneyin. Eksik fazla gördüğünüz alan olursa belirtin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

acareray

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2022 türkçe
16-07-2025
merhaba

Öncelikle çok teşekkür ederim çok başarılı bir çalışma emeklerinize sağlık.
Biz bir seyahat acentesi olduğumuz için biz de ortalama 50 100 arası arası villa var şu anda ben sizin çalışmanız üzerinden bu villaları isimleriyle beraber girdim birkaçını.
Sol tarafına ise 101’den başlayan kodlar verdim
Analiz kısmının altında villa numarasına bu kodlarınla birlikte ilerlemek istiyorum
Ve giriş çıkış tarihlerini başka bir Excel sayfasından yani rezervasyonları kontrol ettiğimiz Excel sayfasından çekmesini istiyorum hani bu sizin yazdığınız makro’yu etkiler mi acaba diğer aylar içinde aynı şekilde bu villa sayısı ve isimleri artabilir kodlamayı buna göre göre yapma şansınız olabilir mi teşekkür ederim.

Son olarak bir de sol üste tarihi yani yılı girdiğimizde 2025’i tuşladığında haftanın günlerini eski attığım Excel‘deki gibi otomatik sıralamasını istiyorum

Ekli dosyalar