ribbon add-ins eklenti kaybolması

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 - 2013 İngilizce
Merhaba,

Excel 2007 kullanırken herhangi bir şekilde add-ins yüklü ise, (eklenti veya dosya olarak) ribbon üzeride add-ins tabı seçili iken print preview yapmak veya dökümanı basmak istediğimde add-ins kaybolmaktadır.

Internet üzerinde konuyu araştırdığımda rastladığım açıklamalardan biri aşağıdaki linkte yer almaktadır. Anladığım kadarıyla excel 2007'de özellik bu şekilde çalışıyor şimdi. Bu sorunu aşmak için print preview seçmeden önce add-ins dışında bir tab seçilmesi gerektiği söyleniyor.
http://kbalertz.com/933787/disappears-active-print-workbook-print-preview-Excel.aspx

Benim sorunum; add-ins içindeki makroları kullanarak print preview görünümüne geçiyorum, haliyle add-ins kayboluyor.Zaten add-ins kullanarak print previewe geçtiğim için öncesinde farklı bir tab seçmem söz konusu değil

Burada, çalıştırdığım makronun başına "ribbonda önce farklı bir tabı seç" komutu yerleştirilebilirse, aynı hatayı tekrar vermeyeceğini düşünüyorum

Benim aklıma gelen en iyi çözüm bu açıkçası ama her zaman önerilere açığım..

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Pek bilgi sahibi olan yok sanırım

En azından konu hakkında tam olarak neyi araştırmam gerektiği konusunda bir fikri olan var mı acaba?

Excel Vers. ve Dili
En azından olabilir ya da olmayabilir diyebilecek yok mu?

Ya da bu sorunun çevresinden dolaşmanın bir yolu var mıdır?