Rsı - ccı - momentum

Excel Vers. ve Dili
97 türkçe
Arkadaşlar merhaba
Ben excelde RSI - CCI - MOMENTUM (Borsa hisse senedi indikatörleri) gibi grafikleri nasıl çizeriz bu konu hakkında bilgisi olan veya elinde excel kitabı olan varsa eklerse çok memnun olurum.
Kitap ekleyemedim çünkü nasıl yapıldıgını bilmiyorum

Excel Vers. ve Dili
97 türkçe
Grafikte uzman arkadaslar yok mu bi cevap hadi su hastayı bi iyleştirelim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Arkadaşlar merhaba
Ben excelde RSI - CCI - MOMENTUM (Borsa hisse senedi indikatörleri) gibi grafikleri nasıl çizeriz bu konu hakkında bilgisi olan veya elinde excel kitabı olan varsa eklerse çok memnun olurum.
Kitap ekleyemedim çünkü nasıl yapıldıgını bilmiyorum
Borsada kullanılan teknik tabirler; bazılarımız için, Latinceden farksızdır. Onun için empati kurarak sorularınızı yöneltiniz. RSI, CCI ve Momentum her ne ise, grafiksel örneklerini ve tabiki en önemlisi örnek verileri içeren dosyanızı eklemeniz yararlı olacaktır. Foruma, örnek dosya ilave etmek için, bu linkten yararlanabilirsiniz.

.

Excel Vers. ve Dili
97 türkçe
Sayın ferhat bey
Zaten sounda orda excelde böle bir grafik yok bu yani tip grafikler excel özelliklerinde yok
Ama eklenti yapıyolar excele.
Bunun içinde dosya ekleyemedim bu terimler RSI, CCI ve Momentum borsa teknik analiz terimleri
Adamlar bunu excele formul exlentisi yaparak olusturuyorlar.

Excel Vers. ve Dili
office xp
dostum birincisi o excel değil Ya java matrix veri terminali alt programları yada IBS yazılım alt programlarıdır.

diğer konu ise saniyede yüzlerce verinin geçtiği borsayı excelde işlemek elbette mümkün ama bu iş için yapılmış profesyonel programlar varken ve hiç meşakket çekmeden grafikleride almak varken excel le burda uğraşmak yanlış olur. Çünki verileri tarnsfer eden IMKB veri için özel yazılım kullanıyor.
Bu konuda yeterli bilgin olmadığı açık
sana tavsiyem ALİ PERŞEMBE nin 4 ciltlik konuyla ilgili kitabı var onları oku excelde yapmak istediğini sonra tartışalım

Excel Vers. ve Dili
97 türkçe
teşekkürler kardeş