Run As komutunun excelde kullanımı

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Merhaba arkadaşlar
Excel sayfasında oluşturduğum SAVE butonu, çalışma kitabını benim belirlediğim "DATA" isimli klasörün içine kaydediyor. "DATA" isimli klasörde sadece benim full yetkim var. diğer kullanıcıların yazma, dosya silme ve ismini değiştirme hakları yok sadece okuyabiliyorlar. Bu çalışma kitabını diğer kullanıcılar kullandığında ve yaptıkları değişiklikleri SAVE butonuna basarak kaydetmeleri gerekiyor. "DATA" klasörünün kısıtlaması nedeniyle bu işlem gerçekleşemiyor. Bu sorunu çözmek için SAVE butonuna basıldığında Data klasöründe full yetkisi olan bir kullanıcıyı devreye sokabilecek bir macro yazılabilirmi? veyada bu sorunu başka bir yöntemle halledebilirmiyiz?

Teşekkürler.

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
büyük ihtimalle dosya paylaşımını etkin hale getirmelisiniz diye tahmin ediyorum. Klasörde sağ fareye tıklayın. paylaşıma gelin. BU klasörü ağda paylaşıma aç'ıseçin. Ağ kullanıcıları dosyalarımı değiştirebilsin'i işaretleyin. Makro ile yapılabilir mi bilmiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
merhaba mahmut bayram
Zaten "DATA" klasörünün o halde olmasını ben istiyorum. Çünkü normal kullanıcı yaptığı işleri oraya kaydedebilecek fakat DATA klasörünün içindeki hiçbir dosyayı silemeyecek veya ismini değiştiremeyecek. benim tek istediğim normal kullanıcı DATA klasöründen dosyayı açacak değişikliğini yapacak ve aynı yere kaydedecek. ama o dosyayı silemeyecek veya ismini değiştiremeyecek. Bunuda ancak dosya açıldıktan sonra bir makro yardımı ile kendi içinde full kontrolü olanbir kullanıcıyı devreye sokarak halletmeyi düşünüyordum.
Ã?rneğin windows taki run as özelliği gibi

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Yazma yetkileri yok demişsiniz. Onun için dosyada değişiklik olmadığına göre
saklamalarına da gerek yok gibime geldi.

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
zafer' Alıntı:
Merhaba

Yazma yetkileri yok demişsiniz. Onun için dosyada değişiklik olmadığına göre
saklamalarına da gerek yok gibime geldi.

Saygılarımla
kısaca şöyle ifade edeyim. Normal bir kullanıcı excel dosyasını yukardaki özelliklere sahip "DATA" klasörünün içine nasıl kaydettirebilirim. bunu makro yardımı ile yapabilirmiyim diye sormuştum