Sık Kullanılanlar

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
Merhabalar

Yeni bir bilgisayar alacağım.Eski Bilgisayarda İnternet Explorer deki Sık kullanılanları nasıl yeni bilgisayardaki İnternet Explorere Aktatarabilirim.
Explorerde DOSYA nın Altında Al ver Diye Bir bölüm var Burayı nasıl kullacağımı eski bilgisayarda ve yeni bilgisayarda anlatabilirimisiniz.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba,
eğer eski ve yeni bilgisayarınızda XP işletim sistemi varsa ve olacaksa.

Aşağıdaki yolla sadece Sık kullanılanları değil size özel tüm ayarları aktarabilirsiniz.

Programlar -> Donatılar -> Sistem Araçları -> Dosya ve Ayar Aktarma Sihirbazı.

Bu işlemden sonra oluşan dosyayı yeni bilgisayara taşıyın ve işlemi tekrarlayın.

Birincide verileri yedeklemeyi, ikincide hazır yedekenmiş verileri kullanacağınızı belirtmeniz gerekir.

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
d

Cevabınız için teşekkür ederim.
Ben sadece sık kullanılanları nasıl olabilirim rica etsem.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Başlat-Ara-Dosya Klasör kısmında Sık Kullanılanlar diye aratın bulduğu klasörü içindeki explorer kısayollarını yeni bilgisayardaki Sık Kullanılanlar klasörünün içerine kopyalayın.

Antalya01

Bilgisayarım / Sistem C / Documents and Settings / Orda senin kullanıcı hesabın hangisi ise onu tıkla öreneğin, All Users yada Default User yada adınıza açılmışhesap neyse onu açık / ordada yıldız şeklinde Sık Kullanılanlar klasörüne gir. Çift tıklayarak aç. Ordaki herşeyi CTRL + A yaparak seç. Bir diskete yada flash belleğe kopyalayıp yapıştır. Yeni bilgisayarında da aynı yere git ve yıldız şeklindeki sık kullanılanlar klasörünü açıp daha önce kopyaladıklarını oraya taşı.

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16.08.2026
ANTALYA 01

Ben şöyle yapıyorum..

Exploreri aç
Dosya>>Al ve Ver.

İleri>>>>Sık Kullanılanları ver>>>İleri>>İleri>Gözat ile bir yeri seç----SON ..
Bu kadar..

Geri Yüklemek istersen yani formattan sonra;

Aynı işlemlerden sadece ....>>>>Sık Kullanıları Al>>>.....seçerek az önce kaydettiğiniz yerdeki bookmark (veya adlandırdığınızı) seçin bitirin.