Saat dilimleri ve işlem adına göre ayırma

Selam;

Ekli excel dosyamda farklı saatlerde farklı yapılan işlemler var.
Amacım öncelikle saat dilimlerine ayırmak Ör: 00:00-01:00 saat dilimi arasındaki işlemler daha sonrasında ise işlem adlarına göre ayrımak.

Kısaca işlemleri saat dilimlerine göre ayırmak istiyorum.

Bu konuda bir macroya ihtiyacım var yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuz çok açık değil, bu ayırma işlemi nasıl olacak en azından ilgili sütunlara ayrılmış olarak bir kaç örnek yazarsanız faydalı olacaktır.

leventm' Alıntı:
Sorunuz çok açık değil, bu ayırma işlemi nasıl olacak en azından ilgili sütunlara ayrılmış olarak bir kaç örnek yazarsanız faydalı olacaktır.
İstediğiniz gibi bir örnek ekledim aynı sayfa içerisine ilginiz için teşekkür ederim.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Tablonuzu özet tablo sihirbazı ile oluşturdum. Ekteki dosyayı inceleyin, olmuş mu?

Ellerinize sağlık istediğim gibi olmuş fakat bu örnek bir data idi yaklaşık 33000 adet işlem ve 24 saate yayılmış bir zaman dilimi var dolayıysla bunu nasıl uyarlıyacağım konusunda teredütlerim var çabalarım devam ediyor eğer bir pratik bir yol var ise yardımınızı rica edeceğim

Tekrar emeğiniz için eşekkürler

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Merhaba,
Saat dilimleri için gizli sütundaki formülü aşağıya doğru uzatın. Veri alanı için ise, sihirbazı tekrar çalıştırıp değiştirebilirsiniz. Ayrıca forumda dinamik veri alanı oluşturmayla ilgili örnek vardı. Onu da uygulayabilirsiniz.

Şimdi oldu gizli bölümü görmediğim için sürekli saat bölümünü farklı yöntemlerle eklemeye çalışıyorum.

Tekrar çok teşekkür ederim emeğiniz için