Saat ve tarih aralıgında grafik oluşturma

hassas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007-2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-05-2027
Sayın üstadlar öncelikle iyi akşamlar diler huzurlu ve saglıklı yaşam dilerim.
ekte belirtilen klasör içinde yapmak istediğim fakat ugrşmalarıma rağmen yapamadığım bir çalıçma dosyam var .yardımcı olabilirseniz memnun kalacağım.

Ekli dosyalar

hassas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007-2010
01-05-2027
Sayın Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum,
Dosya klasöründe de bahsettiğim gibi tarih ve saat kriterine göre data sayfasından grafik olarak raporlamasını istiyorum.
iyi akşamlar dilerim

hassas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007-2010
01-05-2027
Sayın üstadlar yukarıda bahsettiğim çalışmam için yardımlarınızı bekliyorum

hassas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007-2010
01-05-2027
Sayin arkadaşlar yukarıda bahsettigim konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Kusura bakmayın konu ile ilgili çalışma yaptım fakat basaramadim

hassas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007-2010
01-05-2027
Sayin ustalar yukarıda bahsettigim dosya ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnun kalacağım. İyi çalışmalar diler tum hayatınızda kolaylıklar dilerim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
selam,
sorunuz ve istekleriniz net anlaşılamıyor. Sanıyorum o nedenle de yardım alamıyorsunuz.
konuyu siz biliyorsunuz, ama şahsım adına ben maalesef konuya çok uzağım. Destek vermek istesem de, size göre çok basit bir şey bana göre anlam verilemeyen çok karmaşık bir şey olabiliyor. (örneğin T/P/T , Plaka...)
Ekte gönderdiğiniz dosyaya baktığımda,
1 - Verilerin tamamı , gönderilen dosyadaki gibi mi gelmektedir. Yani İstasyon Ankara A- F kolonlarında, İstasyon Bursa H- M kolonları arasında...... gibi. Yoksa liste komple ve karışık olarak A - ? kolonları arasında mı gelmektedir.
2 - Plaka deyince kastedilen nedir? örneğin İstasyon Ankara için başlangıçta TPKSCKS1 varken sonraki satırlarda 2006806 gibi ifadeler vardır. Arasındaki farklılıklar nelerdir.
3 - litre ne anlam taşımaktadır. İstenilen grafik litre için yapılacağından her yazan gün+ saat için litre miktarları mı grafiğe dökülecek, toplamları mı dökülecek , farkları mı , birbirlerine göre artış azalış oranları mı... Nedir istenilen..
4 - Kit ID kolonunun bir fonksiyonu var mıdır? Dikkate alınacak mı alınmayacak mı?
5 - T/P/T ne demektir? Yani 1/2/1 , 2/5/1 gibi ifadeler ne anlam taşımaktadır. Bunlar grafiğe nasıl dönüştürülecek? 2/5/1 lerin toplam adedi gibi mi? Yoksa 2 lerin toplam adedi 5 lerin adedi ....gibi mi? (Yoksa bunlar birbirlerine bölünecek mi?)
6 - Nasıl bir tip grafik isteniyor? Bakalım yapabilecek miyiz? Örneğin 5 günlük bir periyod için çizgi grafiği şeklinde bir grafik istendi ve bu periyoda giren 200 veri olsun. Grafik görüntü açısından karmaşık bir durum şeklinde görülecektir. x ekseninde yazılar ya okunmayacaktır ya da bazı değerler atlanarak yazılacaktır vs.....

Bunlar benim aklıma gelen açıklanması gereken durumlar. Akla gelmeyen başka sorular / açıklamalar da olabilir.

Detaylı açıklamalar ve nasıl bir istek (hatta manuel olarak yazılmış sonuçlar ve istenilen grafik şekline örnek...) yapılmadan sorunuza cevap alabileceğinizi düşünmüyorum.
Açıklamalar ve istekler net olursa, ben ya da bir çok üye arkadaş destek verecektir diye düşünüyorum.

kolay gelsin..

hassas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007-2010
01-05-2027
Sayin saman bey öncelikle ilginize ve yaptığınız uyarılarda dolayi çok teşekkür ederim.sizinde belirttiğiniz gibi örnekleri koyarak belirtecegim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
selam,
geri dönüşünüz için teşekkür ediyorum.
örneklerinizi bekliyor olacağım. Grafik açısından da inşallah yardımcı olabilirim diye düşünüyorum..
Hayırlı kandiller..
kolay gelsin..