Saate Göre Fiyat Alma (Acemi)

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Öncelikle Merhaba..

Kısaca Problemime Değineyim..
Access İle Bir İnternet Cafe Programı Yapmam Gerekiyor (Ödev). Ancak En Büyük Eksikliğim Nasıl Tablo Oluşturacağımı Çözememiş Olmam.

Excel.web.tr ye Kayıt Olduğum Gibi Mesajları Okumaya Başladım. Şimdiye Kadar 28 Tane Dosya İndirdim. Ayrıca Access Soruları Bölümününde Hemen Hemen Bütün Mesajlarını Okudum.
Ancak Hayla Kafamda Nasıl Yapacağıma Dair Fikir Edinemiyorum...

Yapmak İstediğim Olay:
10 Bilgisayarın İsimleri İle Beraber Alt Alta Sıralandığı Yanlarında Tarih Belki Personel Adı (4 Tane Personelden Biri). Süre Başlangıcı ve Kaç Saat Geçtiği Yanında da Saat*1 YTL Olan Bir Tex Kutusu...

Yapmak İstediğim Olayı Süre Haricinde Hepsini Formlar da veya Sorgular da Yapabilirim. Ancak İşin En Önemli Noktası Olan Tablolar da Açıkcası Hiçbirşey Yapamıyorum...
Access Notlarım: "85 - 100" 2 Sınavında Tabloları Hazırdı.

Sizden Ricam Bana Yukarıda Bahsettiğim Olayı Yapabilmem İçin Tablolarda Yardımcı Olmanız. Eğer Zaman Kısıtlı İse En Azından; Zamanı Nasıl Gireceğimi ve Kaç Saat Geçtiğini Nasıl Hesaplattırabileceğimi Mümkünse Küçük Bir Örnekle Açıklamanızdır...

Şimdiden
TEŞEKKÜRLER.

Dip Not: Bu Benim İlk Mesajım. Yanlışımız Olduysa Af Ola...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ismael,

Sanırım yine kavram karmaşası içindesiniz. Tabloları oluşturmak başka hesaplamaları yapmak başka. Herneyse tablolardan başlayacağınıza göre kendi kendime bir tasarım yaptım umarım sizi de tatmin eder:

1. tblSabitler
SaatÜcreti
AlınacakEnAzÜcret
2. tblÇalışanlar
ÇalışanID (pk)
ÇalışanAdıSoyadı
ÇalışanŞifresi
ÇalışanınSistemdeGörünenAdı

3. tblYönetici
YöneticiAdı
YöneticiŞifresi

4. tblSistemGirişÇıkış
SıraNo (pk)
ÇalışanNo
Tarih
GirişSaati
ÇıkışSaati

5. tblMakinaİşlemleri
SıraNo (pk)
MakinaNo
Tarih
AçılışSaati
Kapanışsaati
AdisyonNo

6. tblMakinalar
SıraNo
Aktif(E/H)

7. tblÜrünler
ÜrünSıraNo
Ürünadı
BirimFiyatı
StokdakiMiktar
TüketilenMiktar

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Sayın Modalı İlginizden Dolayı Teşekkür Ederim.
Yardımlarınızla Kendi Çapımda Birşeyler Yaptım. Ancak Eksikliklerim Büyük. Eksikleri Gidereyim Derken Sanırım Daha Fazla Karışıklığa Yol Açtım..

Sizce Nasıl Bir Yol İzlemeliyim..