Saatin güne çevrilmeden toplanması...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TÜRKÇE
Merhabalar!:)

Sorguda sürelerin toplamına ihtiyacım var. Diyelim ki operasyon sürelerinin toplamını istiyorum.Örneğin 22:30 ve 15:30 saatleri var. Ancak toplamın gün hesabına dönüşmesini istemiyorum. Yani 38:00 saat olarak toplamasını istiyorum ama sistem 24 saati atıp (1 güne çevirip) 14:00 olarak veriyi veriyor. :???: Bunu 38:00 saat olarak nasıl gösterebilirim.

(Not: Operasyon süresi verileri de [Bitiş Saati]-[Başlama Saati] hesabından elde edilmektedir.)
Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.:yardim:
Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Kod:
SELECT Tablo1.tarih1, Tablo1.tarih2, Abs(DateAdd("n",[tarih1],[tarih2])) AS gecendk, [gecendk]\60 & Format([gecendk] Mod 60,"\:00") AS toplamsure
FROM Tablo1;
İlgili alanların isimlerini değiştirirseniz toplam süreyi saat ve dakika olarak görürsünüz..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TÜRKÇE
Saat farkı...

Tekrar Merhabalar,:hey:
Bu arada önceki sorularımda yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.:)
Saat farkı hususunda bir sorunum var. Mesela 23:00'te başlayan bir operasyonun 02:00'de bittiğini düşünelim.Operasyonun süresinin tespiti için çıkarma işlemi yaptığımda haliyle büyük olan rakamdan küçük olan rakam çıkarılıyor ve işlem yanlış sonuç veriyor.
Yapılması gereken işlemleri adım adım belirtirseniz çok sevinirim.:yardim: Çünkü program hususunda çok detaylı bir bilgiye sahip değilim maalesef. Yardımlarınızı bekliyorum.
Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Önceki sorunuza yazmıştım fark için oradaki " dateadd " yerine " datediff " yazacaksınız, ayrıca böyle soru sormayın lütfen örnek olmadığı gibi yeterince açık değil ve farklı yerlerde sormak ta iyi olmuyor..