Saatleri ileri almak.GMT göre olanları TS çevirmek. YardÃ

A sütununda tarih B sütunun da saatler var, bu saatler gmt ye(greenwch) göre ayarlı, ama ben türkiyedeki depremleri inceliyorum.Bunları nasıl türkiye saatine uyarlarım.Kış saatine göre(ekim mart arası) 2 saat, yaz saat uygulamasına göre (mart ekim arası)3 saat ileri olmalı.
Ben bunları dikkat etmeden grafikleri çizdim, akılsız başın cefasını yeniden yaparak çekicem.Yardımlarınız için sağolun.(Ã?nceki problemde yardımından dolayı denersine teşekkürler)

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın istanbull,
örnek bir dosya gönderebilirmsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Dosyada yolunu gösterdim, sanırım devamını yapabilirsiniz. Yada() içindeki ayları doğru yazdımmı emin değilim bir kontrol edersiniz.

Teşekkürünüz için teşekkür ama yanlış yerde teşekkür ediyorsunuz. :D
Hangi soru ile ilgili ise orda etmelisinizki, o soruyu okuyan diğer arkadaşlar en sondaki teşekkür yazısını görsün ve o sorunun doğru cevaplandığını anlasın. Ya sizden doğru diye mesaj gelmedi diye 2 gündür o sorunuzu çözmeye çalışan arkadaşlar varsa ?, yazık değilmi?

danersin' Alıntı:
Dosyada yolunu gösterdim, sanırım devamını yapabilirsiniz. Yada() içindeki ayları doğru yazdımmı emin değilim bir kontrol edersiniz.

Teşekkürünüz için teşekkür ama yanlış yerde teşekkür ediyorsunuz. :D
Hangi soru ile ilgili ise orda etmelisinizki, o soruyu okuyan diğer arkadaşlar en sondaki teşekkür yazısını görsün ve o sorunun doğru cevaplandığını anlasın. Ya sizden doğru diye mesaj gelmedi diye 2 gündür o sorunuzu çözmeye çalışan arkadaşlar varsa ?, yazık değilmi?
Yada () içindeki ayları düzeltim.Çok sağolun.
aslında bahsediğiniz önceki soru üzerinde çalışıyorum tam olarak çözümlendi sayılmaz.Anlamadığım yerler vardı.Kendim de uğraşmak istiyorum en ufak problemde başvurmak kolaycı bir yaklaşım olur.Uyarınız için sağolun.