sabit bir dosyadaki sekmeleri yeni bir dosyada seçerek makrolu açma

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft OFFİCE Ev ve İş 2019 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-03-2025
merhaba sayın hocalarım
bir excel dosyam olacak adı ismi POZLAR olsun ve bu dosyamda yaklaşık 250 sekmeden ibaret olsun

ben başka bir yeni dosya açmak istediğimde bu pozlar dosyasında sekmeleri bir listede yada makroda seçerek açmayı istiyorum

örneğin ÇALIŞMA-1 excel dosyasını açarken POZLAR dosyasında 3-5-9-21-56. sekmeleri alarak açılsın
bunu nasıl yapabiliriz.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
sekmelerini taşıyacağım asıl dosya olan POZLAR dosyasında sekmelerin sayısı artabilir azalabilir
her yeni dosya açtığımda POZLAR dosyasını sekmeleri bir excel listedi açılacak ben ordan tıklayacam yada "x" yazacam ve sonra belirlediklerim yeni dosyama taşınacak

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
excel dosyaları açıkken dosyadan başka dosyaya sekme aktarma olarak yaptığımız işlem için daha geniş kapsamlı bir çalışma aslında bu

yeni bir boş dosya açalım Sayfa1-Sayfa2-Sayfa3 bu sekmeler zaten var. yapılacak makroyu çalıştırdığımızda hangi dosyadan sekme taşınacaksa o dosya seçilsin ve seçilen o dosyanın sekmeler listesi oluşsun. çentik işareti attıktan sonra seçilen sekmeler yeni dosyamıza eklensin

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
En kolay yöntem POZLAR dosyanızı açın.
Taşımak istediğiniz sayfaları CTRL tuşuna basılı tutarak seçin.
Sonra seçili sekmelerden birisinin sekme adı üstünde sağ tıklayın ve "Taşı ve kopylala" komutunu çalıştırın.

Bu şekilde çoklu sayfada işlem yapabilirsiniz.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
sayın hocalarım daha önceden buna benzer bir sorum olmuş (hatırlayamadım) onun çözümünü makrolu çözümü gönderiyorum
ama bu çözüm bu kod sadece bir seferliğine bir dosya seçilerek sekmelerin taşınmasıyla ilgili ben ise farklı farklı dosyalarda seçip sekmelerini aktarmak istiyorum

Ekli dosyalar