sabit hücre farklı sayfalar

Excel Vers. ve Dili
2007
aynı hücre farklı sayfalardan getirme

merhabalar uğraşıpta yapamadığım bir sorunum var. 8 tane sayfadan oluşan bir excel kitabı ve rapor hazırlayacağım farklı bir excel kitabı var. Bu 8 sayfadaki C13 hücrelerini, farklı excele taşımak istiyorum yani mouse'u sürüklediğimde sayfalardaki C13'leri getirecek mesela; ocak$C$13,subat$C$13,mart$C$13, nisan$C$13. ayrıca 8 sayfadan oluşan exceli kapattığımda veriler kaybolmayacak. Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum

teşekkürler

Son düzenleme:

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
. . .

Dosyanız ektedir.

...::: Ekli Dosyayı İndirmek İçin Linki Tıklayınız :::...
https://yadi.sk/d/VnuMuUURYNf4m
Değerleri almak istediğiniz hücreyi seçin ve kodları çalıştırın. İlgili kitaplardan verileri alıp, alt alta yazacaktır.
Aylar ve Açık tablosunun aynı klasör altında olması gerekiyor. Deneme yapabilmeniz için bu şekilde yaptım.
Kendi çalışmanıza uyarlarken, dosya yolu yeşil ile belirttiğim yol satırı gibi olmalı.

İşlem sonucu, işlem kodlar ile yapıldı.

Kod:
Sub kod()
    Application.DisplayAlerts = False
    Application.ScreenUpdating = False

aylar = Array("ocak", "şubat", "mart", "nisan", "mayıs", "haziran", "temmuz", "ağustos")
    sat = Selection.Row
    süt = Selection.Column
   [COLOR="Green"]'yol = "D:\aylar\"[/COLOR]
    yol = ThisWorkbook.Path & "\"
    sayfa = "Sayfa1'!R13C3"[COLOR="Green"] 'R13: 13.satır, C3: 3.sütun (C)[/COLOR]

For i = 0 To UBound(aylar)
        kitap = aylar(i)
        sonuc = Application.ExecuteExcel4Macro("'" & yol & "[" & kitap & "]" & sayfa)
        If Not IsError(sonuc) Then
        Cells(sat, süt) = sonuc
        End If
        sat = sat + 1
    Next i

Application.DisplayAlerts = True
    Application.ScreenUpdating = True
    MsgBox " B i t t i "

End Sub
. . .

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007
ilgilendiğiniz için teşekkür ederim acaba makrolu değilde ,formüllü yapma şansımız var mı?

teşekkürler