Sadece UserForm Açılsın

:? XLS olarak kayıtlı olan çalışma sayfamı tıkladığımda sadece UserForm ' un açılmasını, excel' in görünmemesini istiyorum.Acaba bu bir makro ile yapılabilirmi.Lütfen yardımcı olun.Selamlar şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Office2007 İngilizce
Öncelikle sayın Haluk, tan özür dilemek istiyorum ama ben dahil bazı arkadaşlar formları tam anlamıyla kullanamıyoruz. Yani ararken nasıl arıcağımı bilemiyorum tabii her zaman değil ama çoğu zaman böyle oluyor.
Sayın Gökhan Gümüş, sanıyorum sorunuzun cevabı bu.

Bu kodu modüle ekleyin.

Sub auto_open()
Application.Visible = False
UserForm1.Show
End Sub

Bu koduda
Private Sub UserForm_Initialize() en altına yazın.
Application.Visible = True
yukarıda verdiğim kodlar formlara göre değişebilir. Eğer örnek bir dosya eklerseniz diğer arkadaşlarda yardımcı olurlar zannediyorum.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Öncelikle sayın Haluk, tan özür dilemek istiyorum ama ben dahil bazı arkadaşlar formları tam anlamıyla kullanamıyoruz. Yani ararken nasıl arıcağımı bilemiyorum tabii her zaman değil ama çoğu zaman böyle oluyor
Bu konudan bende muzdaribim Sn efeboral, aslında aranarak birçok örnek bulunabilir. Aşağıdaki linkte moderatörler arkadaşların bu konu ile ilgili verdiği cevaplar var .Gökhan Gümüş, Beyin işine yarayacaktır.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=12625

Excel Vers. ve Dili
Office2007 İngilizce
Ben genel olarak söyledim bu konu için değil Sayın fructose,
Tabiki var bu site gerçekten mükemmel bir site ama bunu kullanmak önemli ben pek becerikli değilim sanırım yoksa şikayetçi değilim yanlış anlaşılmasın.

Öncelikle Efebora arkadaşıma ilgisi ve zahmeti için teşekkür ediyorum.Her insanın bir emekleme safhası vardır.Bazıları gibi aaaaaaa falan diyerek böbürlenmeden cevap verdiği için.Ancak form açmasını biliyorum.Sorumun cevabı bu değildi.Form açıldıktan sonra yine excel arka fonda duruyor, ben bunun kaybolmasını sadece formumun görünmesini istemiştim.Kusura bakmayın.Selamlar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sub auto_open()
Application.Visible = False
UserForm1.Show
End Sub
Bu kod sizin istediğinizi zaten yapmaktadır.