sadece yazdırılan sayfaların numaralandırılması

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Herkese merhaba,

Yeni başlayanlar bölümünde konuyu açtım ama cevap verilmedi, şansımı bir de burada deneyeyim dedim.

Aşağıda linkini verdiğim dosyada; sekmelerde birbirini tekrar eden sıralı sayfalar var. Örneğin her sekmede 50 sayfa. Bu sekmelerdeki sayfalardan çıktı alıyoruz. Fakat yazdırdığımız sayfaların sıralaması değişiklik gösteriyor. Örneğin
--"5" nolu sekmenin "11 ila 20." sayfalar arası
--"6" nolu sekmenin "5 ila 6." sayfalar arası
--
böyle bir çıktı almamız durumunda. Her sayfamızın sayfa no yazması için ayırdığımız bir hücresi var. Bu hücrelerdeki no lar sadece çıktı alacağımız sayfalarda birer artarak sıralanabilirmi?

http://s4.dosya.tc/server2/qrd9ix/Excel-Web_-_1.xlsx.html

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.01.2019
selam,
dosyanın boyutunun çok yüksek olmasından mıdır (sanırım yüksek boyutlu dosyalar cevap verecek kişilerde bir antipati oluşturuyor diye düşünüyorum (maalesef bende böyle)), yoksa benim PC den midir bilmiyorum , ama , birçok defa denememe rağmen dosyayı maalesef indiremedim.
Belki cevap afaki olacak. Anladığım şekilde cevaplamaya çalışayım..
* "Her sayfamızın sayfa no yazması için ayırdığımız bir hücresi var" ve "her sekmede 50 sayfa" ifadelerinden anladığım , Sayfa No yazan hücrelerde bir önceki sayfanın sayfa No yazan hücresinden formülle ( Örneğin 1. sayfanın sayfa nosu K7 hücresinde ve 1 yazıyor. 2. sayfanın ise K62 hücresinde ise =K7+1 şeklinde formül) alınıyor diye anlıyorum....
** "--"5" nolu sekmenin "11 ila 20." sayfalar arası" ve "--"6" nolu sekmenin "5 ila 6." sayfalar arası" ifadelerinden ise , yazdırılacak sayfalar Peşpeşe sıralı olarak yazdırılacak şeklinde anlıyorum.

Bu durumda, Örneğin 5. sekme için
a - 11 den 20 ye kadar olan yazım sayfalarını seçerek yazdırma alanını belirleyin.
b - 11. sayfanın sayfa no yazan hücresine , kaçtan başlamasını istiyorsanız onu yazın. Yazılacak ilk sayfa bu sayfa olduğu için 1 den başlasın diyorsanız 1 yazın. 12. , 13. ..... gibi diğer sayfalar zaten formüllü olduğundan 11. sayfaya 1 dediğinizde 1 er artarak gidecektir.
c - Yazdırma işlemini yapın.
d - 11. sayfanın sayfa no kısmındaki manuel yazdığınız sayfa no yerine eski formülünü yazın..

Peşpeşe gitmemesi durumunda ise, çok sayıda sayfa yazdırılmayacak ise Manuel yapın derim. Eğer çok sayıda sayfa yazdırılacak ise öncelikle yazdırılacak sayfaların seçimi yapılmalı (Onay kutucuklarından ya da Multi List Box yoluyla) ve sonra da seçilenlerin yazdırılması için Makro kullanılmalı...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
sn. sakman cevabınız için teşekkür ederim, yöntem değişikliğine gidiyorum, şöyle birşey yapabilirmiyiz?, sekmenin içindeki 50 sayfadan 11 ila 20 sini yazdırmak istediğimde, excel otomatik olarak yazdırılacak olan 11.sayfadaki ilgili hücreye "1" rakamını atayabilirmi? tabiki sırasıyla 12. sayfaya 2, 13. sayfaya 3...

yani ben sekmedeki 50 sayfanın ilgili 50 hücresine bir formül yazayım, hangi aralıkta çıktı alacaksam, o aralık kendiliğinden sıralansın

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
24.01.2019
Bu istek için Makro kullanılmalı.
Ben VBA kodlarına hakim değilim. Beni aşar..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 & 2016 Türkçe
06-03-2020
SELAM yardımcı olurmusunuz acaba

a1 hücresi Kaydedilecek sayfa ismi
butonlar sayfa2 de
buton1 bastıgımızda sayfa1 a1 hücresi adında C:\ klasörüne kaydetsin
buton2 bastıgımızda sayfa3 a1 hücresi adında C:\ klasörüne kaydetsin

Son düzenleme: