salt iş günü hesaplama

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
arkadaşlar araştırdım çok örnek var gibi ama ,
iki tarih arasındaki c.tesi-pazarlar tamam bulunabiliyor sistem tarafından

diğer tatil günleri(resmi,dini bayramlar, özel günler vs.) hicri takvim vs. bazı kodlar gördüm ama manüel olarak girilmiş bir tablodaki tatil günlerini dikkate alarak salt iş günü hesaplanabilir mi?

yani iki tarih arasındaki c.tesi pazarlar ve eğer var ise tablomuzdaki tatil günleri haricinde kalan iş günü sayısını bulabilir miyiz?

örnek uygulama aşağıdadır kolay gelsin..

Ekli dosyalar

Mehmet Şahin

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - 2013 Türkçe - İngilizce
Merhaba,
access'te çok denemem olmadı ancak, siz sanırım kod yazabiliyorsunuz. Ekteki dosyada genel tatil parametrelerini dışardan alan ve kullanılan izin gününe göre dönüş tarihini bulan (genel tatil ve resmi tatilleri hesaplayan) kod var. Ben işyerimde kullanmak için yazdım. Tabii ki orjinalinde kış izni vb. sendikal ekler de var. Kod yazabiliyorsanız access'e uygulayabilirsiniz. Umarım işinize yarar. İyi akşamlar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın dantex,
uygulama ve örnek için teşekkür ederim.
işime yaradı kodlar..

Mehmet Şahin

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Rica ederim, mutlu bir yıl dileğiyle...

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
burada ilk tarihten sonraki 7 iş günü sonrasının tarihini bulabilirmiyiz bu mümkün gibi görünüyor ama kafayı bir türlü toplayamadım sanırım...
yardımcı olacak arkadaşa/arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
kolay gelsin.

Mehmet Şahin

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
burada ilk tarihten sonraki 7 iş günü sonrasının tarihini bulabilirmiyiz
Merhaba,
soruyu tam anlayamadım. Kodlar, başlangıç tarihine, "iş günü" sayısı olarak girdiğiniz izin günü ekleyip (aradaki tatilleri atlayarak) işbaşı gününü buluyor. Bunun dışında farklı bir şey mi gerekiyor? anlayabilirsem, yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin...