Soru ŞARTA BAĞLI HÜCRE İÇİNDEKİ VERİYİ RENKLENDİRME

Romalı

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016- Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10.03.2026
Arkadaşlar belki yıllardır üyeyim amatörce taabiki. Bu ilk sorum olacak ve bu konuda yardımlarınızı bekliyorum dosya ektedir şimdiden teşekkürler
Personel mesai çizelgesi içinde Kişileri çağırdığımda F4 hücresi ( 4/d bakım pers. ) yazıyorsa C6:C21 ve G6:G20 ye kadar olan hücrelerdeki mesai saatlerini siyaha çevirsin eğer değil ise flu renk olsun

Ekli dosyalar

Enb2016

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office2000
04-08-2026
Sn Hexadesimal, bir sorunum hakkında arama yaparken "şarta bağlı hücre içindeki veriyi renklendirme" başlığında sizin cevabınızı gördüm ve danışmak istedim. Bu başlıktaki Personel mesai çizelgesinde "veri girişi" sayfasında her personelin adına tıkladığımda personel ile ilgili özgeçmişe ulaşabileceğim bir word veya pdf dokümanını otomatik olarak bu hücrelere nasıl link verebilirim. Yardımcı olabilirseniz çok ikrama geçecek.
Teşekkürler, iyi çalışmalar...

Romalı

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016- Türkçe
10.03.2026
Elinize emeğinize sağlık teşekkür ederim tabiri caizse cuk oturdu

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Rica ederim, kolay gelsin. Dönüş için teşekkürler.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sn Hexadesimal, bir sorunum hakkında arama yaparken "şarta bağlı hücre içindeki veriyi renklendirme" başlığında sizin cevabınızı gördüm ve danışmak istedim. Bu başlıktaki Personel mesai çizelgesinde "veri girişi" sayfasında her personelin adına tıkladığımda personel ile ilgili özgeçmişe ulaşabileceğim bir word veya pdf dokümanını otomatik olarak bu hücrelere nasıl link verebilirim. Yardımcı olabilirseniz çok ikrama geçecek.
Teşekkürler, iyi çalışmalar...
Bunu isim üzerinden köprü(Bağlantı) işlemi ile yapabilirsiniz.

Enb2016

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office2000
04-08-2026
Bunu isim üzerinden köprü(Bağlantı) işlemi ile yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim hexadesimal.
Her bir hücre icin ayri ayri köprü baglanti kurmak degilde; bu islemi düşeyara gibi bir formülle otomatik hale gwtirebilmek mumkun müdür?
Teşekkürler...