Şarta Bağlı Toplam ve Kalan Bakiye

altan888

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27.09.2026
Merhabalar,

Ekli excelde Astar hammaddesinin stok giriş miktar hareketleri tablosunda AE sütunun her satırında yazan ve kümüle toplamı olan 60.145 Metre Astar "Yurt Dışına" satılan Astar toplamıdır, AF sütununda yaptığım formülde V sütunudaki her stok giriş miktarını satır satır 60.145 metreye ulaşana kadar giriş miktarlarını kalem kalem topluyor, Ulaşınca sıfır yazıyor, formül toplamı 60.145 metreyi geçecek ise giriş miktarının eksik olan miktarı kadarını alıp yazıyor, yani AF formülündeki bu fürmül istediğim sonucu veriyor,

Ancak AH sütunundaki formülde istediğim sonucu alamıyorum şöyleki; bana bir de "Yurt İçine " satılan AG sütununun her satırında yazan toplam 62.790 metreye aynı tablonun devamında "Yurt dışında" kullanılan girişlerinin dışında kalan diğer stok girişlerini kalem kalem toplayarak 62.790 metreye ulaşmasını istiyorum.

Akabinde formül 62.790 metre "Yurt İçi" girişler toplamının bu miktarına ulaştığı hücrede 62.790 metreyi geçiyor ise ilgili satırdaki stok giriş miktarının ihtiyaç olan miktarı kadar yazması, ve bu 62.790 toplam miktarı geçen satırlarda ise sıfır yazmasını istiyorum. ancak formül 62.790'a ulaşsada miktarları satır satır yazmaya devam ediyor, Manuel olarak hesapladığım bu olması gereken miktarları AI sütunu satırlarına manuel yazdım,

AI sütunundaki miktarlara AH sütununda nasıl ulaşabilirim, yardımcı olmanızı rica ederim. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar