satir aktarma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007- Türkce
Merhaba

23.03.2008, 24.04.2008, 07.05.2008 seklinde dosya adlari vererek veri almak istegim dosyalari günlük olarak tutuyorum. her biri ayri bir calisma kitabidir. calisma kitaplari birbirinin aynisidir. kisi isimlerinin bulundugu satirlar sabittir.

yapmak istedigim ise; kisi adini ve hangi dosyadan veri almak istedigimi tablodaki yerine yazdigim zaman o kisiye ait satirdaki veriler günlük tutulan dosyalardan veri dosyasina gelsin.

yardimlariniz icin simdiden cok tesekkür ederim. saygilarimla.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007- Türkce
acaba satirdaki verilerin aktarilmasi excel de mümkün degil mi ? ya da baska bir yöntem mi denemem gerekiyor. bilgi verirseniz memnun olurum. saygilarimla.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Dosyanız ekte.:cool:
Kod:
Sub aktar()
Dim isim, dosya, yol As String, son As Long ', dsyad As String
Dim i As Long, k As Byte, sat As Long, j As Byte
Sheets("Sayfa1").Select
Range("B12:AK65536").ClearContents
isim = UCase(Replace(Replace(Range("F1").Value, "ı", "I"), "i", "İ"))
yol = ThisWorkbook.Path & "\"
If isim = "" Then
    MsgBox "Rapor Çıkarılmadı..!!" & vbLf & "isim boş olamaz..!!", vbCritical, "UYARI"
    Range("F1").Select
    Exit Sub
End If
sat = 12
For j = 1 To 10
    dosya = UCase(Replace(Replace(Range("C" & j).Value, "ı", "I"), "i", "İ")) & ".xls"
    If Cells(j, "C").Value = "" Then GoTo atla
    If Dir(yol & dosya) = "" Then
        MsgBox "[ " & dosya & " ] Dosya Yolu doğru değil veya dosya yok..!!", vbCritical, "UYARI"
        GoTo atla
    End If
    son = Application.ExecuteExcel4Macro("COUNTA('" & yol & "[" & dosya & "]Ana1'!C1)")
    son = son + 5
    If son < 6 Then
        MsgBox "Bu dosyada veri yok..!!", vbCritical, "UYARI"
        GoTo atla
    End If
    For i = 6 To 35
        dsyad = Application.ExecuteExcel4Macro("'" & yol & "[" & dosya & "]Ana1'!R" & i & "C1")
        dsyad = UCase(Replace(Replace(dsyad, "ı", "I"), "i", "İ"))
        If isim = dsyad Then
            Cells(sat, "A").Value = sat - 11
            Cells(sat, "B").Value = dosya
            Cells(sat, "C").Value = dsyad
            For k = 3 To 36
                Cells(sat, k + 1).Value = Application.ExecuteExcel4Macro( _
                "'" & yol & "[" & dosya & "]Ana1'!R" & i & "C" & k)
            Next k
            sat = sat + 1
        End If
    Next i
atla:
Next j
MsgBox "İşlem tamam..!!", vbOKOnly + vbInformation, Application.UserName
End Sub

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007- Türkce
Sn Evren bey &#246;ncelikle sorularima g&#246;sterdiginiz alakadan dolayi cok tesekk&#252;r ederim. sabirla bizlere excel i &#246;gretmeye devam ediyorsunuz.

sorumda can alici bir nokta var, o da bir kac g&#252;n&#252; veri tablosunda g&#246;rebilmek. yaptiginiz &#246;rnek dosyada sadece istenilen bir g&#252;n&#252;n verilerini g&#246;rmek m&#252;mk&#252;n, ama ben aslinda diger g&#252;nleri de veri tablosuna ayni anda aktarmak istiyorum. problem burda zaten. ( aslinda bunu haftanin alti g&#252;n&#252; icin uyarlamak istemistim. )
g&#246;ndermis oldugunuz dosya &#252;zerinde C8 h&#252;cresine isim yazip, sirasiyla C9,C10,C11,C12,C13,C14 h&#252;crelerine dosya isimlerini yazarak sorgulama yapilip tabloda alt alta veriler getirilebilir mi ? saygilarimla.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
C9dan c14' kadar dosya isimlerini yazıp bu dosyalarda rama yapılacağı konusunu dah önceden belritmeniz gerekridi.
Ayrıca tabnlonuz bu C14 - C19 aralığında dosya isimleri yazmaya göre ayarlı değil.:cool:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007- Türkce
kusura bakmayin. aslinda soru dosyasinda sorumu anlasilir bir bicimde anlatmaya calistim. sizin &#246;rnek dosyaniza g&#246;re C9-C19 araligi sadece bir &#246;neriydi. ayni anda diger dosyadaki veriler de gelsin. bir haftayi komple g&#246;rmek istiyorum. nasil olursa olsun. yapmak istedigim sadece bu.baska bir &#246;neriniz varsa tabi ki ona da acigim. tesekk&#252;r ederim.saygilarimla.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
kusura bakmayin. aslinda soru dosyasinda sorumu anlasilir bir bicimde anlatmaya calistim. sizin örnek dosyaniza göre C9-C19 araligi sadece bir öneriydi. ayni anda diger dosyadaki veriler de gelsin. bir haftayi komple görmek istiyorum. nasil olursa olsun. yapmak istedigim sadece bu.baska bir öneriniz varsa tabi ki ona da acigim. tesekkür ederim.saygilarimla.
Dosayayı istediğniz şekilde düzenledim.
3 nolu mesajdan dosyayı indirebilirsiniz.:cool:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007- Türkce
Evren bey nasil tesekk&#252;r edeyim bilmiyorum ki. tam d&#252;s&#252;nd&#252;g&#252;m sey. bir de ayni klas&#246;r icinde degilde baska bir klas&#246;rde calisirsam dosya yolunu g&#246;stermek icin kodun neresini degistirmem lazim. hersey icin tekrar tesekk&#252;r ederim. saglicakla kalin. saygilar.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Evren bey nasil tesekkür edeyim bilmiyorum ki. tam düsündügüm sey. bir de ayni klasör icinde degilde baska bir klasörde calisirsam dosya yolunu göstermek icin kodun neresini degistirmem lazim. hersey icin tekrar tesekkür ederim. saglicakla kalin. saygilar.
Dosya Aşağıdaki kod ile aktarılan dosyalar içindeki ayni klasörün içersinde olması gerekiyordu.
Kod:
yol = ThisWorkbook.Path & "\"
Dosyalar C:\Evren klasörü içersinde ise aşağıdaki kod gibi olmalıdır.:cool:
Kod:
yol = "C:\Evren\

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007- Türkce
tesekk&#252;r ederim.