satır atlatarak silme

Excel Vers. ve Dili
ver:2003 dil:ing
arkadaşlar ekteki dosyadaki boş satırları silmek istiyorum ilgilenirseniz bu gece bitirmem gerekecek örnek dosya ektedir

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Aşağıkdaki kodlar A sütununa göre boş satırları siler.

Sub satirsil()
son = [a65536].End(xlUp).Row
For x = son To 1 Step -1
If Cells(x, 1) = "" Then
Rows(x).Delete
End If
Next
End Sub

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Alternatif olarak aşağıdaki koduda deneyebilirsiniz.

Kod:
Sub sil()
[a:a].SpecialCells(xlCellTypeBlanks).EntireRow.Delete
End Sub

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Değerli dostum Levent, verdiğin makroya "alternatif" demek haksızlık olur. Tebrik ediyorum, gerçekten kısa ve öz bir çözüm. Boş satırları silen bu makroyu daha önce de forumda yazdığını hatırlıyorum ama bulamadım. Sn ilkiliroglu da bu soruyu bu gece çözmesi gerektiğini belirtince senin makroyu buluncaya kadar alternatif bir makro yazmaya çalıştım.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Teşekkür ederim değerli dostum Mehmet. Bu kod ctrl+g ile açılan penceredeki boş hücreler seçeneğinin kod olarak görünen şeklidir. Benim yaptığım sadece Makro kaydet ile elde ettiğim kodları düzenlemek oldu.

Excel Vers. ve Dili
ver:2003 dil:ing
Değerli dostum Levent, verdiğin makroya "alternatif" demek haksızlık olur. Tebrik ediyorum, gerçekten kısa ve öz bir çözüm. Boş satırları silen bu makroyu daha önce de forumda yazdığını hatırlıyorum ama bulamadım. Sn ilkiliroglu da bu soruyu bu gece çözmesi gerektiğini belirtince senin makroyu buluncaya kadar alternatif bir makro yazmaya çalıştım.
değerli dostla kısa zamanda ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum sayın mehmett inde dediği gibi bu konu daha önce formda işlenmiş ben aramamı silme olarak yapmıştım sonuç bulamadım ancak silmek olarak yapınca ilgili konuya ulaştım bu benim sıksık başıma geliyor kimi zaman dalgınlıkla büyük harfle yazdığım için kimi zamansa silme ve silmek gibi benzerlikler yüzünden gereksiz yere formu işgal etmiş oluyorum siz üstadlarım bu konuda formda bir düzenleme yapabilirlermi acaba yani bu tür sebeplerden ötürü formu gereksiz yere doldurmayalım