Satır Bilgisini Başka Listeden Çekerek Toplama

hasimkrk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 Türkçe 64Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-10-2025
Merhaba Değerli Forum Sakinleri,

Bir listede elde ettiğim verilerden bir kısmının toplamını bir kısmı için ise sadece bir satırdaki verileri başka bir sayfada özetlemek istiyorum. Özetle bilimse bir deneyin verilerinin özetini çıkarmaya çalışıyorum. Deney 8 aşamadan oluşuyor ve her aşamanın veri sayıları değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle veri (uyaran) sayısını ayrı bir sayfada (Deney_Detay) tablo haline getirdim. Bu tabloda Örneğin E ve F sütununda 8 satırda verilerin Sonuc_Tumu sayfasında hangi satırada başlayıp hangi satırda bittiği bilgisi yer alıyor. Sorum şu ki verilerin yer aldığı Sonuc_Tumu sayfasında örneğin G sütununda bulunan verileri Deney_Detay sayfasında bulunan uyaran sayılarına göre özet sayfasında göstermek, toplamını veya ortalamasını bulmak istiyorum. ="G"&Deney_Detay!F3 dediğimde G213 yazdırıyorum ancak Başına Sonuc_Detay! eklediğimde hata alıyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
Sorunuzu örnek dosya ile destekleyiniz. Konuyu bilmeyen kişiler için bu açıklamanın yeterli olduğunu sanmıyorum.

hasimkrk

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 Türkçe 64Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24-10-2025
Necdet Bey merhaba,

Yanıtınız için teşekkür ederim. Dosya yüklemeyi ne yazık ki başaramadım, forumda nasıl yüklendiği anlatılıyordur eminim ancak şu an yorgunluk nedeniyle buna dahi bakacak takati bulamıyorum kendimde.

Özetlemem gerekirse "Sonuç" isimli sayfada, A sütununda toplama yapmak istiyorum ancak satır aralığının "Detay" sayfasının F6 ve F7 satıralarında yer alan sayırlara göre belirlenmesini istiyorum. Örneğin "Detay sayfası" F6'da 10, F7'de 20 yazıyorsa "Sonuç" sayfası A10:A20 şeklinde toplama yapmasını istiyorum.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
Dosya yüklemek için "Altın Üye" olmanız gerekir.
Dosyanızı paylaşım sitelerinden birine yükleyebilirsiniz. dosya.tc, dosya.co gibi..