Satır ekleme sorgusu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 İngilizce
Merhabalar...
Yapmış olduğum access dosyasına bir satır ekleme sorgusu oluşturmak istiyorum.Ama sürekli hata ile karşılıyorum..
Nasıl yapacam hakkın yardımlarınızı bekliyorum..Dosya verileri txt dosyası üzerinden alıyor.

Ben bu txt dosyası access'le link ledim.Yapacağım sorgu ile ikinci bir tablo oluşturarak verileri burada arşivlemek istiyorum..

Umarım anlatabilmişimdir...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Bu gibi sorunlarda dosya eklemeniz gerekir. Ezbere olmuyor.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 İngilizce
Merhaba..

Kişisel bir dosya yüzden değil o yüzden eklemek istemedim ilginize teşekkürler.. erilen bir

Ama burada verilen bir dosyaya ekleme sorgusu yaptım sorunsuz çalışıyor..Onu ekleyeyim ama kendi oluşturduğum dosyada sürekli sayısal alan taşması diye bir uyarı veriyor..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Sayın kurmayy,

Büyük bir ihtimalle (yine ezbere söylüyorum) tablonuzdaki alanın veri türü ile eklemeye çalıştığınız verilerden birinde tür uyuş mazlığı var ve ondan oluşuyor.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Sayın kurmayy,

Gerçek verileri göndermenize gerek yok,
Dosyanızın bir kopyasını alın ve verileri kafanıza göre değiştirin.
Çok veri varsa, örnek için yetecek sayıda bırakın, gerisini silin.
Deneyip, ondan sonra o dosyayı gönderin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 İngilizce
Dosya Eklendi

Yoğunluktan anca fırsat buldum..

Yardım ve ilginizden dolayı hepize teşekkür ederim...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın Kurmayy
Arşiv dosyanızdaki bilgiler ile oluşturduğumum txt dosyasını kullanarak yaptım sanırım tablonun baglanmasında hata yapıyorsunuz yada kullandığımız değerlerin özelliklerinden taşma hatası yapmış olabilir diye düşünüyorum örneği ekte gönderiyorum inceleyin İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 İngilizce
Çok telekkürler.....

Ama daha önce aldığım hatayı hala veriyor sayısal alan taması..

Excel Vers. ve Dili
Text dosyası nereden çıktı anlayamadım. herneyse.

Dediğim gibi veri türü uyuşmamazlığı var. Tabloda tüm alanlar çift sayı ancak metin dosyasını bağlarken çıkan ilk pencerede sekme seçilip ileri denince çıkan pencerede alanlar birer birer klikleyip sol üst açılan kutudan ilk alanı tarih diğer tüm alanları çift sayı yapıp alan başlığını da yazıp öyle bağlama yapmanız gerekiyor.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 İngilizce
Sayın Modalı..

Veriler txt dosyasında geliyor.Ben bunu access'den geçirip excel'de arşivliyorum.
Ama ben arşiv dosyam access'de olsun istiyorum..Söylediklerinizi denedim ama hala aynı hata mesajını alıyorum..
Sadece ilk çalıştırmamda verileri arşiv'e atıyor ama sonrasında malum...

İlgi ve alakanıza teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Sorgularda neden o kadar çok değim kullandınız?

Ben değişiklikleri yaptım ve aynı verileri iki kez ekledim.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 İngilizce
Access'le çalışmaya başlayalı çok fazla olmadı bu konuda kendimi geliştirmeye çalışıyorum..

Ama bazı yerlerde takılıyorum işte,nerde hata yapıyorum tam olarak kavrayamıyorum.Ama azimliyim sizin gibi ustaların sayesinde daha iyi olacağım..

Sizden ricam nerede hata yaptığımı bana detaylı bir şekilde anlatabilirmisiniz?

Sizin yaptığınız düzenlemeler olmuş gayet güzel çalışıyor..

İlgi ve alakanıza teşekkür ediyorum...Saygılar

Excel Vers. ve Dili
Uygulama elime parça parça geldi ve hatanın nerede olduğunu yine ezbere söylemeye çalışacağım:

1. Yukarıda da bahsettiğim gibi text dosyanızı bağlarken alan tanımlama penceresi geliyor, orada veri türlerinizi tanımlamanızı istiyor, tanımlamazsanız otomatik tanımlıyor, ancak öyle olursa verileri taşıyacağınız tablonuzun alanlarının veri türleri aynı olmalı bu çok önemli. Bağlı tabloyu açarsınız, alanların veri türlerine göre yeni tablonuzu oluşturabilirsiniz.

2. Ekleme sorgusu için ara sorguya gerek yok, gerçi ben onun üstünden yaptım ama direkt olarak bağlı tabloyu ekleme tablosuna getirebilirsiniz.

3. Sorgularda Deyim i ancak hesaplanacak bir alan var ise veya fonksiyonla değiştirilecek alan var ise kullanıyoruz. siz tüm alanlarınız Deyim yaptınız. Ekleme sorgusu dahil. Sorgu yapma penceresinde üstteki tablo penceresinin alanlarına çift tıkladığınızda alanlar otomatik olarak soeguya eklenirler.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın kurmayY txt dosyanızı eklermisiniz