Satır eklemenin kısayolu???

Merhaba arkadaşlar.
Yeni satır eklemenin kısayolu var mı? Mausun sağ tuşuna tıklayıp eklemekten daha kısa yolu???Teşekkür ederim şimdiden...

G

Guest

Misafir
Merhaba

Satır eklemek için kısayol

Satır eklemek istediğiniz satırı seçin
CTRL ile aynı anda + tuşuna bastışğınızda satır ekleyebilirsiniz.

Aynı şekilde çıkartmak istediğiniz satırı seçin CTRL ile - tuşuna bastığınızda seçtiğiniz satır silinecektir bunları stun içinde kullanabilirsiniz. :hey:

X

xxrt

Misafir
Bunun kısa yolu varmı bilemiyorum ama bir öneri olarak şöyle yapabilirsiniz..Ã?nce Modüle şu kodu yazın.
Kod:
Sub ekle()
Selection.EntireRow.Insert
End Sub
Daha Sonra Araçlar>Makroları tıklayın.Orada yazılan ekle makrosunu bir kere tıklayarak En alt sağköşedeki "Þeçenekler"kısmından Ctr+Kutu içine istediğiniz kısa yolu verebilirsiniz.Tabii bunu tüm excel sayfalarında kullanmak isterseniz Farklı kaydederek Excel eklentisi olarak kaydedip,Açacağınız bir excel boş sayfasında Eklentiler kısmından bu eklentiyi ekliyerek tüm çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Düzeltme:pardon,Sayın Türker'in yazısını,cevap yazısı yazarken görmedim.Demekki varmış

G

Guest

Misafir
Mehaba yeni cevaplar yeni ufuklar diyerek bir tane daha

Bu işlemin bir kısayoluda toolbara kısayol eklemektir.Bu da aşağıdaki seçili instert rows butonunu toolbarınıza ekleyerek tek harekette satır ekleyebilirsiniz. :hihoho:

Cevaplarınıza teşekkür ederim arkadaşlar. Hızlı yazı yazmak gerektiğinde klavyeden mausa el atmak bile zaman kaybettiriyor. Klavye kısayolları bu açıdan çok kullanışlı... ctrl++ işimi çok kolaylaştırdı. Tekrar tşk. ederim. :hey:
Aslında ben makroları öğrenmek istiyorum. Makrolarla ilgili Bildiğiniz bol örnekli hatta en basit konuyu bile örneksiz geçmeyen bir kitap tavsiye edebilecek var mı?Ben bir kitap aldım ama anlamıyorum. Çünkü kitapda örnek denen birşey yok.
Bir yerden tavsiye almadan kitap almamanızı tavsiye ederim. Kitapçıda 5 dk'da iyi mi güzel anlatılıyor mu anlaşılmıyor.:(