satır temizlemeye makro atamak

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
ekli dosyadaki gibi bir çalışma yapıyorum ama bazı işleri kısaltmam lazım sorum ektedir. satırı komple seçince temizlensin aynı sıradaki e sütununa TOPLAM TUTAR yazsın ve koşullu toplasın

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu İÞL.D. isimli sayfanızın kod sayfasına kopyalayın. A sütunundaki bir hücreyi çift tıkladığınızda kod çalışacaktır.

[vb:1:5abcff0f3f]Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
Application.Calculation = xlManual
If Intersect(ActiveCell, [a3:a65536]) Is Nothing Then Exit Sub
sat = ActiveCell.Row
Rows(sat).ClearContents
Cells(sat, "e") = "TOPLAM TUTAR"
Cells(sat, "e").Font.Bold = True
sat1 = Cells(sat - 1, "f").End(xlUp).Row
Cells(sat, "l") = WorksheetFunction.Sum(Range(Cells(sat1, "h"), Cells(sat - 1, "h")))
Cells(sat, "l").Font.Bold = True
Application.Calculation = xlCalculationAutomatic
End Sub
[/vb:1:5abcff0f3f]

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
hocam çok teşekkürler. işimi ne kadar kolaylaştırdı bilemezsiniz. verdiğiniz kodları çözmeye çalışıyorum , ne, ne için yazılmış diye inşallah bir gün bunlarıda öğreniriz

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
hocam birde E sütunundaki değerler doğrulama yoluyla stok sayfasından aldım.stok sayfası sabit kalmak şartı ile , otomatik tamamlama yaptırabilirmiyim. örnek : 'ab' girdiğimde ABC AÞURELİK BUÐDAY 1 KG otomatik çıkarsın arama yaptırdım ama cevap bulamadım bu konuda

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu söylediğinizi direk hücre içinde yapmak çok kolay değil, ancak bir combobox kullanırsanız çok kolay olacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
levent hocam yeni farkettim bu şekilde tek satırlı bilgi yazıp A sütununa çift tıklayınca "L" sütunundaki toplam hanesi yanlıi oluyor.Yani iki boşluk arasını toplamıyor.Nasıl bir düzeltme yapabiliriz. dosya ekte.