satır ve sütunda dinamik alan

Excel Vers. ve Dili
ms office 2010 ev
ms office 2007 iş
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08.01.2019
ekteki dosyada dinamik alan yapmak istiyorum. bu alanın veri girildikçe satır ve sütun da genişlemesini istiyorum.
ilgilenenlere çok teşekkürler.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Dinamik Alan Adı

Merhaba,
Excel Dersanesinden

DİNAMİK ALAN ADLARI

A1 hücresinde başlayan ve kaç sütun ve kaç satır genişliğe ulaşacağını bilmediğimiz bir listemiz olsun. Bu listeden örneğin Özet Tablo yapmamız gerektiğinde kaynak alanı her sefer değiştirmek yerine dinamik alan kullanmanız gerekebilir. Bunun için yukarıda formüllere nasıl ad verdiğimizi gördük.
Aşağıdaki formülü başvuru yeri kutusuna yazıp bir ad verdiğimizde bu adı gerek VBA kodlarımızda gerek özet tablomuzda kullanabiliriz. İhtiyaca göre buna benzer formül örneklerini çoğaltmak mümkün.

=KAYDIR(Sayfa1!$A$1;0;0;BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(Sayfa1!$A :$A);BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(Sayfa1!$1:$1))

Linki : http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=5147

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Yücel Bey sanırım Office XP kullanıyorsunuz. Veri-Listeleme yöntemi Office XP'de yok diye biliyorum.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Ekli dosyayı inceleyiniz .
Ad tanımlaması yapılmıştır.:cool:

Excel Vers. ve Dili
ms office 2010 ev
ms office 2007 iş
08.01.2019
sn yurttas sn Necdet Yeşertener sn Ali sn Evren Gizlen ilginize çok teşekürler. çok anlamadım ama dersime biraz çalışayım. ben veri girildikçe seçili alanın değişmesini (genişlemesini) istiyorum. sanırım sn Necdet Yeşertener' in cevabı buna yakın. neyse biraz müsade istiyorum. herkese çok teşekkürler.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
sn yurttas sn Necdet Yeşertener sn Ali sn Evren Gizlen ilginize çok teşekürler. çok anlamadım ama dersime biraz çalışayım. ben veri girildikçe seçili alanın değişmesini (genişlemesini) istiyorum. sanırım sn Necdet Yeşertener' in cevabı buna yakın. neyse biraz müsade istiyorum. herkese çok teşekkürler.
Diğer arkadaşlarında cevabı doğrudur ama ben alan adı tanımlayarak yaptım.
Anlaşılan denememişsiniz.:cool:

Excel Vers. ve Dili
ms office 2010 ev
ms office 2007 iş
08.01.2019
sn Evren Gizlen yanıtınızı işyerinde gördüm tam olarak inceleyemedim ve anlayamadım biras müsade lütfen eminim uygun bir çözüm sunmuşsunuzdur. çok teşekkürler