SATIRDA İLGİLİ GÜNÜ BULUP SÜTUNDAKİ HARFLERİ SAYMA

Excel Vers. ve Dili
2021 / TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17-08-2024
Herkese Merhaba,

Aradım taradım ama bulamadım. Ben satırda bulunan ilgili günün sütunundaki harfleri saydırmak istiyorum. Örnek dosyayı yükledim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

DoğanD

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
05-10-2028
Merhaba,

Aşağıdaki formül işinize yarayabilir. Kodun sonundaki "X" yerine ne yazarsanız onu sayacaktır. Kalın italik yazılan "100" sayısını personel sayınıza göre arttırmanız gerekiyor.

Fakat eminim daha basit bir yolu vardır ve alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Zira bu biraz dolaylı oldu :)

Kod:
=EĞERSAY(DOLAYLI("'KKJV PUANTAJ'!"&ADRES(1;KAÇINCI(METNEÇEVİR(GÜN('PUANTAJ GÜNLÜK ÖZET'!$B$1)-1;0);'KKJV PUANTAJ'!$1:$1;0))&":"&ADRES(100;KAÇINCI(METNEÇEVİR(GÜN('PUANTAJ GÜNLÜK ÖZET'!$B$1)-1;0);'KKJV PUANTAJ'!$1:$1;0)));"X")

Excel Vers. ve Dili
2021 / TÜRKÇE
17-08-2024
Merhaba,

Aşağıdaki formül işinize yarayabilir. Kodun sonundaki "X" yerine ne yazarsanız onu sayacaktır. Kalın italik yazılan "100" sayısını personel sayınıza göre arttırmanız gerekiyor.

Fakat eminim daha basit bir yolu vardır ve alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Zira bu biraz dolaylı oldu :)

Kod:
=EĞERSAY(DOLAYLI("'KKJV PUANTAJ'!"&ADRES(1;KAÇINCI(METNEÇEVİR(GÜN('PUANTAJ GÜNLÜK ÖZET'!$B$1)-1;0);'KKJV PUANTAJ'!$1:$1;0))&":"&ADRES(100;KAÇINCI(METNEÇEVİR(GÜN('PUANTAJ GÜNLÜK ÖZET'!$B$1)-1;0);'KKJV PUANTAJ'!$1:$1;0)));"X")
Merhaba elinize sağlık gayet güzel, lakin ben örnek tabloyu hazırlarken bazı sütunları malasef sildim. İlk tarihin başladığı sütun 15.sütun asıl dosyamda onu nasıl düzeltebilirim ?

DoğanD

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
05-10-2028
Merhaba,

Bahsettiğiniz ilk tarih KKJV sayfasındaki gün sayıları ise ve aradaki sütunlar gün sayılarına benzerlik göstermiyorsa problem yok, sorunsuz çalışacaktır. Günlük Özet sayfasındaki tarihten bahsediyorsanız formüldeki "$B$1" hücresini o hücre ile değiştirebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2021 / TÜRKÇE
17-08-2024
Merhaba,

Bahsettiğiniz ilk tarih KKJV sayfasındaki gün sayıları ise ve aradaki sütunlar gün sayılarına benzerlik göstermiyorsa problem yok, sorunsuz çalışacaktır. Günlük Özet sayfasındaki tarihten bahsediyorsanız formüldeki "$B$1" hücresini o hücre ile değiştirebilirsiniz.
Başlangınç olarak 2.satırmış asıl dosyada hallettim, gerçektten çok teşekkür ederim.