Satırı Karıştırma

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT 2007
Arkadaşlar merhabalar;
googleden çok araştırdım fakat bir türlü çözüm bulamadım burda çözümünü bulurum inşallah sorun şu,
ben satırdaki isimsoyisim ve numarayı karıştırmak istiyorum yani şöyle alt alt yazılı isim soyisim numarayı karıştırmak ;

can ulus 05354869534
osman kurt 05348648694
mustafa kurt 05435846981

osman kurt 05348648694
mustafa kurt 05435846981
can ulus 05354869534

şunun gibi birşey yanlız numarayı karıştırırsak isim ler kalıyo buda benm işime yaramıyor acil yardımızı bekliyorum..

Ekli dosyalar

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Forumumuza hoşgeldiniz.
"Karıştırmak" tan kastınızı tam olarak anlayamadım. Örneğinizde ilk sıradakini sona almışsınız.
Konuyu biraz daha açıklar mısınız?

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT 2007
şöyle ben çağrı merkezinde çalışıyorum dataları sisteme atıp sistem otomatik arama yapıyo biten dataları ben filitre yapıorm cevap yokları hattan düşenleri bunları ben çıkartıp alt alta koyarsam sistem kasar ama karıştırırsam bir problem olmaz yani cevap yoklarla hattan düşenleri harman yapmak istiyorum

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Dosyanız ilişiktedir. Karıştırma işlemi için Sayfa2 kullanılmaktadır. Bu nedenle Sayfa2 nin boş olması gerekmektedir.
Kod:
Sub RastgeleKarıştır()
Set s1 = Sheets("Sayfa1")
Set s2 = Sheets("Sayfa2")
MaxSayı = s1.[A65536].End(3).Row
Randomize
For i = 1 To MaxSayı
10  Sayı = Int((MaxSayı * Rnd) + 1)
    If WorksheetFunction.CountIf(s2.Range("C:C"), Sayı) > 0 Then GoTo 10
    s2.Range("C" & i).Value = Sayı
    s2.Range("A" & i & ":B" & i).Value = s1.Range("A" & Sayı & ":B" & Sayı).Value
Next
s2.Range("C:C").ClearContents
s2.UsedRange.Copy s1.Range("A1")
s2.Cells.ClearContents
MsgBox "Rastgele Karıştırma Tamamlandı.", , "dEdE Başarılar Diler..."
End Sub

Ekli dosyalar

mancubus

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İŞ: 2021 Win Eng
"cevap yok" ve "hattan düştü"leri nasıl ayırt ediyoruz?

karıştırmaktan "sıralarını değiştirmeyi" anlıyorum. bunun bir kuralı var mı? yoksa herhangi bir şekilde olsa olur mu?

bir de karışmasını istediiniz verinin tam halini gösterek bir dosya eklerseniz daha yardımcı olur. bu dosyada müşteri isimleri ve leefon numaraları hayali olsun tabii. gerçek verilerinizi yüklemeyin hiç bir yere...

öte yandan bunu sistemi "kasmamak" adına yapılması gereksiz gibi geliyor bana. sistemin sorgulama mantığına ulaşıp verileri o mantığa göre sıralamak (sort etmek) daha fazla yardımcı olur.

mancubus

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İŞ: 2021 Win Eng
sn dede'nin mesaj saati ile benim yazdığım mesajın saatine bakarsak bir önceki mesajımı 6-7 dakikada yazdığım anlaşılıyor :D

aynı anda birden çok şey yapmanın sakıncaları :D

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT 2007
cevap yoklar ve hattan düşenleri ben benm sistemimden çıkartıyorum excellden dataları ayarlayıp tekrardan koyuyorum sısteme sistemin kasma nedeni şu cevap yoklar alt alta sıralı olursa çağrı düşme süresi uzar eğer cevap yoklar ile hattan düşenleri karıştırırsam çağrı hızlı düşer çalışanlara..

dede ben o kodları acaba nereye yazacam onunda bilgisini verirsen çok sevinicem :)

Excel Vers. ve Dili
MİCROSOFT 2007
Dede çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun bana tam istediğim birşeyi yaptın butonda güzel olmuş :) gönderdiğin örneği kalıp olarak kaydettim 10 bin tane datayı aynı anda karıştırabiliyorum :)

iyi günler :)

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
Excel 2007 Türkçe
Merhabalar,
Benim çözmek istediğim problem şöyle:
A1'den Ax'e kadar yazılmış x tane sayı var. Bu x tane sayının sıralamasını rastgele değiştirmek istiyorum. Bu değiştirme işlemini de y defa tekrarlamak istiyorum ve y tane farklı sıralamayı da farklı sütunlarda liste şeklinde görmek istiyorum.
Ör:
A1'den A40'a kadar 40 sayım var. Bu 40 sayıyı 20 defa rastgele karıştırmak ve her karıştırma işleminin sonuçlarını da sırasıyla B, C, D, E, F, G, H.................., U sütunlarında görmek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.