Soru Satırları Degişken Olan Veri Sayfasında , Sayfayla Bir Otomatik Değişen Grafik Oluşturma.

Excel Vers. ve Dili
2016 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02/05/2019
Merhaba Sevgili Forum Arkadaşlarım, Hürmetli Büyüklerim.

Ben Ekte Vermiş Olduğum Listedeki Verileri Grafiğe Dökmek İstiyorum Ama 2 Temel Sorunum Var. Formül Veya VBA ile Çözülebilir Sanırım.

İlk Sorunum Listedeki Firma Adları Zamanla Artıyor Veya Azalabiliyor. Ben Bunları Güncel Olarak Grafiğe El İle Müdahale Etmeden Otomatik Aktarabilirmiyim.

İkinci Sorunum İse, Aynı Grafikte "E, F, G, H, I, J" Sütunlarını Butonlar İle Tıklayaraktan Geçiş Yapabilirmiyim.

Sizleri Yorar mı Bilmiyorum Lakin; Bu Grafigi Form Üzerinde Görebilme ve Formdaki Butonlardan Geçiş Yapma Oluyor mu :/ İnternette Gördüm Ama Beceremedim :(

Bu Konularda Bilgisi Olan Kişiler Var İse Yardamcı Olabilirmi Rica Etsem :)

Sevgiler Saygılar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016 TR
02/05/2019
Arkadaşlar Konuyu karmaşık yoldan çözdüm. Konuya bakıp ihtiyacı olan varsa mesaj atsın.
Saygılar.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba.

Sorunu kendinizin çözmesi güzel.
Çözümünüzün uygulandığı bir örnek belge paylaşmanızda yarar var.
FORUM'un mantığı ve benzer ihtiyacı olanların çözümü görmesi bakımından böyle daha iyi olur.
.

Excel Vers. ve Dili
2016 TR
02/05/2019
Merhabalar Ömer bey çözümü yaptığım dosya birden fazla form ve sayfa var çözümü de başka konular için kullandığım forma kodlarının için o form da başka sayfalara bağlı olay karışacak ondan dolayı o şekilde yazdım örnek dosya için sıfırdan yapmam gerekiyor [emoji849] bı müsait vakitte yapicani ama söz [emoji4]

TA-1012 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi