SATIRLARI SÜTUNLAR ŞEKLİNDE KOPYALAMAK İSTİYORUM

SATIRLARI SÜTUNLAR ÞEKLÝNDE KOPYALAMAK ÝSTÝYORUM

Kullandığım SPSS programında yanlış veri girişi yaparak satırları sütunlara yazdım. Verileri Excele aktardım şimdi excelde bu işi nasıl yapabilirim. Yapılacak iş örn: 1. satırdaki 60 hücreyi 1. sütuna 1. satırdan başlamak üzere kopyalamak. Þimdiden teşekkürler...

Sayfanın code sayfasına active olayına
for i=1 to 60
cells(i,1)=cells(1,i)
next i

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Tersine çevireceğiniz alanı komple seçip kopyalayın sonra satır olarak kopyalayacağınız başlangıç hücresini seçerek sağtuş-özelyapıştır-işlemi tersine çeviri işaretleyerek tamam butonuna basın.

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
Selam,

Sn.Leventm olayı bitirmiş ama farklı bir yol da şöyle;

a1 ile a4 arası için,

b1 sütununa =devrik_dönüşüm(a1:a4) yazıyoruz. sonra b1:e1(kaç satır seçiyorsanız o kadar sütun seçmek zorundasınız. örneğin a1:a150 için b1:eu1 i seçmelisiniz) hücrelerini seçiyoruz, F2 tuşuna basıyoruz, sonra da bunu EXCEL'in dizi olarak algılayabilmesi için CTRL+SHIFT+ENTER tuşlarına basıyoruz.

Sn. Leventm'in çözümüne göre ne kadar zor değil mi? Excel'de Yardıma bunu koymuşlar. Ben daha önce böyle yapıyordum. Teşekkürler Sn.Leventm. Bu forumu bundan seviyorum. hergün yaptığım işler biraz daha kısalıyor :hihoho:(paylaşmanın verdiği hazzı hiç söylemiyorum bile).

Kolay gelsin.

abi ben mutlu hatırladın mı ben hatırladıysan burdayım