Satış Katkısı Tablo Analizi DashBoard

Bwtunc

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
değişken
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15-08-2026
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle tüm Excel.web.tr tüm kullanıcılarının ve bu güzel sitede emeği geçen tüm çalışanların Annelerinin (Anne olan var ise kendilerinin) Anneler gününü kutlar ve tüm annelerin ellerinden öperim.

Ben bir tablo üzerinde çalışmaktayım pivot table'dan destek almaya çalıştım ama 3 gündür bir türlü çözüm bulamadığım şeyler var. Bu nedenle excel ustalarının yardımına tekrar ihtiyaç duyuyorum.

Ekli dosyada göreceğiniz üzere "Dasboard" , "Data", " Rakamsal Analiz (Bu çalışma sayfasını gizleyeceğim)" 3 çalışma sayfalı bir analiz tablo grafiği hazırlamak istiyorum.

Tablo grafikli yapmak istememin nedeni yıl boyunca data tutacağım için rakamların arasında kaybolmak istemiyorum.

Analizde bir kaç karşılaştırma olacak.

Günlük katkı (Sütun Grafikli)
Bir önce ki güne göre değişim ( Çizgi grafikli)
Haftalık Katkı (Sütun Grafik)
Bir önce ki haftaya Göre değişim (Çizgi Grafikli)
Aylık katkısı (PAsta dilimli)

Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben bir türlü işin içinden çıkamadım. Bu tabloyu beraber geliştirebilirsek eminim bir çok kişinin işine yarayacaktır.

Sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Bwtunc

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
değişken
15-08-2026
Bu konuda bana destek çıkacak bir arkadaşımız vardır elbet diye umut ediyorum. Çünkü burda çok yetenekli ve çok yardım sever insanlar tanıdım.

Bwtunc

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
değişken
15-08-2026
İlk defa excel web tr 'den yanıt almıyorum. Yapmak istediğim çok mu zor birşey. yoksa kimse yardım etmek mi istemiyor

hgenc545

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365
21-08-2025
merhaba,

ben yapabilirim. ancak dosyanızı indiremiyorum. Altın üyelik aldığımda talebinize cevap vereceğim

Son düzenleme:

Bwtunc

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
değişken
15-08-2026
Öncelikle yardım çağrıma yanıt vermiş olmanız beni çok sevindirdi. Teşekkür ederim. Fakat kimse yanıt vermeyince biraz yol kat ettim. Ama çözemediğim bir şeyler var.

Onun için bir başlık açacağım o konuya yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.