SATIŞ PRİM RAPOR ÖRNEKLERİ VAR MI

Excel Vers. ve Dili
Office 2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-09-2022
SATIŞ PRİM RAPOR ÖRNEKLERİ ELİNDE OLAN KULLANAN VAR MI

arkadaşlar merhaba elinde satış prim hesaplama tabloları olan var mı prim sistemi kurmak istiyorum ve bununla ilgili en doğrusunu sizlerin yaptıklarına göre şirkete adopte etmek istiyorum.

iki kanal olsun diyorum satış için birisi geleneksel kanat birisi zincir market kanalı bir kişi ikisine bakıyorsa farklı primler olacak

zincir marketten sadece satış yapacak burada ürün gruplarına göre ciro hedefi verecegiz a ürün grubu b ürün grubu c ürün grubu iadesi düşülecek ve prim hesaplanacak
geleneksel kanal dediğimiz grup bakkal büfe gibi yerler bunları kendi bulacak satış yapacak iadesine bakacak ve tahsilatta ona ait olacak
buradaki prim diğerine göre daha yüksek olacak vade kısmı çok önemli düzgün tahsilata göre prim hak edecek veya tahsilatının yüzde 90 gibi bir oran koyacaz bu tahsilatın altında getirirse prim hak edemeyecek devamlı yeni müşteri bulmasını kamcılayacak ama tahsilatınıda düzgün yapacak gibi bir excel tablosu var mı veriyi sistemden çekip hesaplattıracagız bu tarzda elinde excel tablosu olanlar gönderirse sevinirim