sayaç uygulaması

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-01-2040
Tüm Forum üyelerine merhaba

Bir sayaç uygulaması üzerinde çalışıyorum.Kurumda çeşitli birimler var ve bu birimler evrak çıkış için bir numaratör yardımı ile numara alıyorlar.Tabiki bu numara bir daha kesinlikle değişmemeli ve silinmemel
idir...neyse sorun şurada...1 yıl içindeki değişik birimlerden gelen verilerin satır toplamı 65.000 adedi geçiyor.Bu durumda bende şöyle düşündüm...birimleri A,B,C,D diye ayrı sayfalara verilerini attırayım..böylece sorun çözülüyor ancak bu seferde numarator sıra ile veri verirken tüm sayfaları kontrol etmeli ve hangi sayfaya veri atarsak atalım en son sayıyı vermelidir.Ã?rnek: aşağıdaki örnekte kod ile tüm sayfalardaki A sütunlarını kontrol ettirip son sayı olan 18 sayısını vermelidir.İnşallah anlatabilmişimdir.Bu şekilde mevcut sayfaları kontrol edip son sayıyı veren bir kod'a acilen ihtiyacım var.
Yardımları için şimdiden teşekkürler

Esen kalın

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bence textbox ile verdiğiniz en son sayıyı sayfa üzerinde bir hücreye kaydedin ve bu hücreden okutun. Her seferinde tüm sayfaları taramak zahmetinden de kurtulmuş olursunuz. Tüm sayfalardaki en büyük değeri bulmak içinde aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

[vb:1:7080846ee1]Sub enbuyukbul()
ReDim say(Sheets.Count)
For a = 1 To Sheets.Count
say(a) = Sheets(a).[a65536].End(3)
Next
sayi = WorksheetFunction.Max(say)
MsgBox sayi
End Sub
[/vb:1:7080846ee1]

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-01-2040
Sn Leventm

Çok teşekkürler..her zamanki gibi mükemmel bir çözüm...

İyi çalışmalar