sayfa 1deki değerleri sayfa2 ye aktarma

Excel Vers. ve Dili
türkçe
sürücü kursunda çalışıyorum ve işim ile ilgili bir sorum olacaktı şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
soru:sayfa 1 de bulunan bilgileri diğer sayfalara aynı isim ve bölümlere aktarma yapabilirmiyim.
örneğin : ad soyad baba adı d.tarihi vb.. bilgileri diğer sayfalara gerekli olan hücrelere aynı şekilde aktarma aypmak istiyorum.

sayfa 2 de boş bir tablo oluşturdum sayfa 1 de bulunan her hücre seçimi
için ayrı ayrı bilgiler aktarılacaktır.

ali-demir-ahmet-01.01.1980
ayşe-bak-ali-01.01.1982 her seçmiş olduğum satır daki bilgiler diğer sayfalarda bulunan hücrelere otomatikman eklensin istiyorum acaba böyle birşey mümkünmü ?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
sayın sürücü

sağlıklı cevap için örnek bir dosya eklemenizde fayda olduğunu düşünüyorum.

selamlar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
ekteki örneği inceleyiniz

selamlar

Excel Vers. ve Dili
türkçe
sevgili leventm gnderdiğin bilgiden dolayı sana çok çok teşekkür ederim. gönderdiğin fonksiyon sayesinde formlar oluşturmaya başladım. :hey:

bravo64

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis 365 İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-10-2024
merhaba arkadaşlar,
foruma yeni katıldım ve beklmediğim kadar faydalandım.Herkese çok teşekkür ederim.Benim ilk sorum aktarma konusunda.
ana girişleri yaptığım sayfam ve belirli aralıktaki bilgileri farklı isimde 140 ayrı sayfaya (isme göre) aktarmak istiyorum.İf ile hr sayfaya ayrı kod yazarak çok zor..yani kodu öyle yazmalıyımki ilgili sayfaya altalta aktarsın..Daha kısaca ("a2:c10") aralığını ,mesela sheets("sss") ye göndersin,yada hangi isme gitmek istiyorsam(140 sayfanın içinde)oraya kaydetsin..
şimdiden çok teşekkür ederim..
Bu arada sayın Leventm i naçizane kutluyorum bilgileri için..