sayfa 1'e yazdığım sayfa 2 de de yazsın

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar düşey ara ile çağırdığım kişinin bilgilerinde yaptığım değişiklik sayfa2 ye kaydettiğim esas listedende değişmesini istiyorum.örnek bir tablo yaptım bakarmasınız lütfen

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Bir deneme yaptım, istediğiniz gibi oldu mu acaba?

Excel Vers. ve Dili
2003
mehmet hocam ellerine sağlık istediğimden daha iyi olmuş

Excel Vers. ve Dili
2003
mehmet hocam aynı şekilde örnek sunduğum tabloda yaptım olmuyor acaba bi not iletmişisiniz değişiklikleri bu satırda yapın diye oradada formul uygulaması yapıyormuyum birazda teferruatlı anlatman mümkün acaba

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Açılır kutudan isim seçince sarı hücrelere o isme ait bilgiler geliyor.

Bu bilgilerde değişiklik yapacağınız zaman sarı hücrelere karışmayın. Hangi sarı hücrede değişiklik yapacaksanız onun hemen altındaki beyaz hücreye yeni değeri girin. Otomatik olarak sarı hücreler değişecektir. Aynı zamanda Sayfa2 deki asıl listedeki değerler de değişecektir.

Excel Vers. ve Dili
2003
hocam o kısmını anladım ben excelde ayrı bir sayfa açıp aynı tablodan yapıp formulleri yazıyorum ama olmuyor atladığım biyermi var acaba formulü sadece sarı olan yerleremi uygulayacam yoksa altındaki beyaz kutularadamı yazmam gerek

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Seçtiğiniz ismin bilgileri sarı hücrelere o hücrelerdeki fonksiyonlarla geliyor. Ama beyaz hücrelere girdiğiniz yeni değerlerin listeye kaydedilmesi fonksiyon ile değil makroyla yapılıyor. A1t+F11 tuşlarsanız bu makronun (aşağıda verdiğim) kodlarını göreceksiniz. Bu kodlardaki sayfa ve hücre değerlerini kendi dosyanıza uyarlamaya çalışın.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Application.ScreenUpdating = False
If Intersect(Target, [C3:I3]) Is Nothing Then Exit Sub
Deg = Target.Value
Target = ""
sut = Target.Column
sat = [A2].Value + 1
Set s2 = Sheets("Sayfa2")
s2.Cells(sat, sut) = Deg
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003
Hocam Bu Benİ AŞar Gİbİ Gelİyor Yarin Deneyecem Umarim BaŞaririm Şok SaĞol İlgİn Ve Bİlgİn İÇİn

Excel Vers. ve Dili
2003
mehmet hocam makroyu tam bilmiyorum daha basit bir yolu yokmu acaba ?verdiğin kodları giriyorum kaydetme işini normal kaydetme gibimi yapacam yoksa direk x dan kapattığım zaman kaydetmiş oluyormuyum?

Excel Vers. ve Dili
2003
mehmet hocam modları yazıp kapayınca makro sayfası oluşuyor o sayfada işlem yapacammı?ismni yazdığım kişinin bilgileri geliyor ama yeni bilgileri girince değişme olmuyor bu kısımda takıldım

Son düzenleme:

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Hangi sayfada çalışacaksanız o sayfadayken Alt + F11 tuşlayın ve gelen sayfaya yukarıdaki kodları kopyalayın. Daha sonra kodlardaki değerleri ([C3:I3] gibi) kendi dosyanıza göre değiştirin. Kodları kopyaladıktan sonra kod sayfasını kaydetmenize gerek yok. Sağ üst köşedeki X'i tıklayıp çıkın oradan. Dosyanızı normal yoldan kaydederseniz kodları da kaydetmiş olursunuz.

Makro konusunda zorlanıyorsanız forumu bir süre takip edin. Üyelerden gelen makro sorularını basitlerinden başlayarak kendiniz yapmaya çalışın. Bir süre sonra bu işin (belli bir aşamaya kadar) fazla zor olmadığını göreceksiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
hocam teşekkür ederim yaptım sanırım önce kodları girmem gerekiyormuş ondan sonra formülü yazmalıymışım