Sayfa başındaki ve sonundaki satırları sabit yapmak

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Arkadaşlar merhabalar. İşimin bir parçası olan risk analizleri hazırlama kısmında sizlerin yardımına ihtiyaç duyuyorum, risk analizleri normal bir excel dosyası şeklinde formül gerektirmeyen sadece satırlar ve sütunlarla oynayarak yaptığımız bir işlemdir. Risk analizi sayfaları 10 veya 15 lere kadar çıkabilmekte. Her sayfanın başında şirketle ilgili bilgilerin olduğu satırlar ve sonunda da imza yerleri bulunmaktadır arada kalan satırlara da tehlike ve riskleri belirtiriz. Benim isteğim her sayfanın başına ve sonuna bahsettiğim imza bölümleri ve şirket bilgilerini sabitlemek, Yani arada kalan satıları doldururken sayfa sonuna imza yerini ayarlamak için uğraşmak istemiyorum. Alt bilgi üst bilgi ile bu durumu gerçekleştiremedim. Bunu başka bir çözümü varmıdır yani ben arada kalan satırları boyutu ne kadar büyük olursa olsun fazla geleni otomatikman bir alt sayfaya atsın.

Erkan Akayay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-11-2028
Bu istediğiniz çıktı alırken mi olacak?

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Evet çıktı alırken alt ve üst satırları sabitlemek istiyorum. Daha önceden çalıştığım işyerinde bir tane fatura örneği vardı excelde, sadece boşluklara rakamları giriyorduk hesabını kendisi yapıyordu rakam yerleri dışında kalan alanlar aktif gözükmüyordu yani oynama yapamıyorduk dolasıyla sabit bir formatta sadece rakam girerek faturayı çıkartıyorduk acaba burda da buna benzer birsey yapılabılırmı alt ve ust satırları deaktif göstererek oynama yapılacak yer sadece arada kalan satırlar olabilirmi böylece sabit bir şablon elde edilmiş olacak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-12-2015
Tüm sayfayı seçin sol üst köşeden daha sonra sağ tıklayın hücre özelliklerinden koruma sekmesine gelin kilitli yazan yerdeki tiki kaldırın. Daha sonra deaktif etmek istediğiniz satırları seçin ve tekrar hücre özelliklerinden kilitliye tık koyun ilk. Sayfa korumasından sayfayı koru deyin. Parola yazıp yazmamak size kalmış. İkinci sorunuz ise Sayfa yapısına girin çalışma sayfası sekmesinde üstte yinelenecek satırlar ve altta yinelenecek satırlar bölümüne ayrı ayrı yinelenmesini istediğiniz satırları seçin. Baskı önizlemeden kontrol edin

Son düzenleme: