Sayfa boyutunu mevcut sayfalara zorlamak

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
Excel 2010

Konuyla ilgili olarak Türkçe ve yabancı sitelerin hepsinde kağıt boyutunun nasıl değiştirileceği belirtilmiş fakat bu benim sorduğum soruyu kimse ne sormuş haliyle ne de cevaplamış.

Mevcutta bir yerlerde kaydedilmiş dosyalarım dahil olmak üzere açacağım tüm excel dosyalarının benim belirlediğim bir kağıt boyutunda olmasını nasıl sağlarım?

Şablon kaydetmek, XLSTART klasörünü kullanmak hiçbir şekilde istenen etkiyi vermiyor, çünkü bunlar yeni açılacak dosyalar için geçerli. Ben daha önce kaydedilmiş bir dosyayı açtığımda da varsayılan boyut olarak önceden belirlemiş olduğum kağıt boyutunu almasını istiyorum.

Yazıcı ayarlarımdan kendime göre varsayılan kağıt boyutunu ayarlamış ve örneğin "Özel Kağıt" adıyla kaydetmiş durumdayım. Bu kağıt boyutu da Excel'de Sayfa Düzeni -> Boyut -> Özel Kağıt şeklinde görülüyor ve seçilebiliyor. Hatta şablon kaydederek açacağım her dosyaya bu boyutu uygulayabiliyorum, buraya kadar sorun yok. İşte önceden yüzlerce kaydetmiş olduğum her dosyada tek tek bu menüye gelip bu kağıdı seçmektense, açtığım her kayıtlı dosya kendiliğinden bu boyutu alsın istiyorum.

Bu mümkün müdür?

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
Bu konu burada da yabancı forumlarda da cevap bulamadı. :(