Sayfa Boyutunu Sabitleme Hk.

Excel Vers. ve Dili
2013
Merhaba arkadaşlar,

Bir personel listesi hazırladım. Anasayfa boyutunu %70 yakınlaştırmaya ayarladım. Kendi bilgisyarımda açtığımda anasayfadaki tüm buton, yazı vs. ortalanmış bir şekilde düzenli olarak gözüküyor.

Dosyayı başka bilgisayarda açtığımda yakınlık %100 olarak değişiyor. Bunu sabitlemenin bir yolu var mı?

Son olarak bir sorum daha olacak. Örneğin sayfada 70. satırdan aşağı ve M sütunundan sağa geçiş olmasın sabitlensin istiyorum. Böyle bir şey mümkünmüdür?

Yardımlarınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim..

Excel Vers. ve Dili
2010
Önizlemeden sığdır komutunu kullanabilirsiniz sayfaları kaymaması içinde hücereleri biçimlendirmede korumada - kilit işaretini kaldırıp sayfa koruma yaparken kilitli hücreleri seç işaretini kaldırarak yapabilirsiniz ...

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
. . .

BuÇalışmaKitabı kod bölümüne şu kodları yapıştırın. Tabloyu kapatıp, açtıktan sonra aktif olacaktır.

Kod:
Private Sub Workbook_Open()
    ActiveWindow.Zoom = 90
    ActiveSheet.ScrollArea = "A1:M70"
End Sub

Private Sub Workbook_SheetActivate(ByVal Sh As Object)
    ActiveWindow.Zoom = 90
    ActiveSheet.ScrollArea = "A1:M70"
End Sub

Manuel İmleç ayarlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

. . .

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2013
Hüseyin Bey merhaba,

Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim. Sayfanın özellikler bölümüne $A$1:$AA$35 olarak değer girdim. Fakat dosyayı açıp kapayınca ya da farklı bir arkadaşa gönderince sayfayı yine sağa ve aşağı kaydırabiliyorum. Eksik bişeyler yaptığımı düşünüyorum kontrol edebilirmisiniz? Ayrıca sayfa açıldığında ekranda yalnızca a1:ab35 aralığını görebilememizin bir yolu var mı? Herhangi bir bilgisayarda dosya açıldığında yalnızca o aralık ekran çözünürlüğüne göre yayılabilir mi? Dosya ektedir.

Ekli dosyalar

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
. . .

Sabitlemek istediğiniz çalışma sayfasının kod bölümüne aşağıdaki kodu girin.
Sayfalar için olmasını istediğiniz hücre aralığını girin.

Kod:
Private Sub Worksheet_Activate()
    ActiveSheet.ScrollArea = [B]"A1:M70"
[/B]End Sub
. . .