Sayfa Listesi eklentisi hk.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Forum üyeleri. Bir ara forumdan indirdiğim SAYFA LİSTESİ EKLENTİSİnin olduğu klasörü yanlışlıkla silmişim. Arama kısmında da 2 saattir aradığım halde bulamadım. Tekrar yayınlarsanız memnun olurum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın yurttaş. İlgine çok teşekkür ederim. Sizin verdiğiniz örnek te çok güzel. Fakat benim istediğim “Sayfa_listesi.xla” idi. Yani Eklenti idi.Ben bunu bu forumdan aldığımı sanıyordum. Ara bölümünde aradığım halde bulamadım.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu eklentinin işlevi nedir?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın Leventm. Bu eklentiyi eklediğimizde yukarıda Pencere, Yardım'ın yanında " Sayfa Listesi" diye bir menü oluşuyor.Bunu tıkladığımızda çalışma kitabındaki bütün sayfaları gösteren bir form açılıyor ve ilgili sayfa adına tıkladığımızda o sayfa açılıyor.Bir arkadaşımdan tekrar aldım. Fakat bu kez hata mesajı veriyor. İlgili dosyalar ekte gönderiyorum. İlgilenirseniz sevinirim. Bu eklenti sayfa adedi çok olan kitaplarda kolaylık sağlıyor.Selamlarımla..

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Dosyada kodu göremedim ...

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bu dosyada ben bir şey görmedim. (Eklenti, macro, kod falan yok.)

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Zaten excelin böyle hazır bir özelliği mevcut, sayfa sekmelerinin solunda bulunan ok işaretleri üzerinde sağ klik yaparsanız sayfaların listesinin bulunduğu bir pencere oluşmaktadır. Ayrıca eklediğiniz dosya boşl, herhangi bir kodda mevcut değil.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayfa sekmeleri gözükmeyen bir çalışmada, sağ klik ile sayfalar listesi gözükmüyor. Gönderdiğim dosyada, sizin excelinizde adı geçen eklenti olmadığoı için kodlar gözükmemiş olabilir. xla. uzantılı eklentiyi ataça eklememe izin verilmediği için ekleyemedim. Ayrıca xla. uzantılı bir dosya gönderilmesinin kısıtlanacağını bilemiyordum. İlgileriniz çin teşekkürler.