Sayfa numaraları

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Arkadaşlar tam arama yaptım hatta bilgi de buldum ama bende office 2003 var. türkçe verdiğiniz bilgiler biraz ingilizce. Sorunum şu ilk 8 sayfayı romen rakamı diğerlerini 1-2 diye devam ettirme.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
sorunu bölümlendirme yaparak halledebilirsin

romen rakamlarının bittiği sayfanın sonunda
Ekle >> Kesme >> sonraki sayfa de...
romen rakamları olması gereken bölümde sayfa numarası ekle de... ve romen rakamları ekle...
1, 2, 3 şeklinde numaralanması gereken bölüme geç... burada da sayfa numarası ekleden sayfa numaralarını 1, 2, 3 diye olacak şekilde ayarla... ancak sayfa numaralarını önceki bölümden devam ettirme, başlangıç sayısını 1 olarak belirle...

Excel Vers. ve Dili
office 2003
Sağol. Vallaha oldu:) şimdi bir sorunum daha var. Şimdi bazı sayfa numaraları safyanın altta ve otasında bazları ise sağ üst köşede olmasını istiyorum. Ama benim yaptığımda ya hepsi alt ve ortada yada hepsi sağ üstte oluyor.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
aynı mantıkla hareket et...
sayfa numaraları alt bilgi - üst bilgi alanlarına ait bilgilerdir. Farklı stilde sayfa numaraları eklemek istiyorsan bölümlendirme yap...
bölümler varsayılan olarak birbirleriyle ilişkili olduğundan bir bölümde yaptığın değişiklik daha sonraki bölümleri de etkilemektedir. bir bölümdeki alt bilgiler bir önceki bölümün alt bilgisiyle, üst bilgiler de bir önceki bölümün üst bilgisiyle ilişkilidir. Alt ve üst bilgi alanlarında yaptığın değişikliğin diğer bölümleri etkilemesini istemiyorsan bölümler arasındaki bağlantıyı kaldır. (alt/üst bilgi araç çubuğunda bağlantıyı kaldırma düğmesi var)
sonra istediğin değişikliği yapabilirsin....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
Arkadaşlar merhaba öncelikle. Sayfa numaralarını nasıl değiştiririm. Ama sayfa içindeki numaralardan bahsetmiyorum. Hani "sayfa ekle" diyince çıkan sayfaların numaralarından bahsediyorum. Yani "sayfa 1"- "sayfa 2" gibi numaraları...
Bunların ilkinin numarasına ben 1 desem. Sonrakileri 2- 3-4... diye kendisi otomatikman atsa. Mümkün mü acaba?

Cevaplarınızı biraz da acil olarak bekliyorum...
Saygılar...

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
aynen... dediklerinizi önce bi uygulasanız...
ekle >> sayfa numarası

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
Sinbade hocam malesef dediğinizden yine pek bir şey anlamadım. Durumumu bir de şöyle izah edeyim.
Yüzlerce sayfa üzerinden çalışmam gerekebiliyor. Ve bu sayfaları guruplara ayırıp isimlendirmem gerekiyor. Şu an için bunu ben elle manuel olarak yapıyorum ve inanın bu işlem çok fazla zaman kaybına sebep oluyor. Bu sayfa numaralarının sayfanın içinde görünmesini istemiyorum ben. Onu sayfa yapısı - üst bilgi alt bilgiden sekme yada sayfa ekleyip istediğim numaradan başlamasını sağlayabiliyorum. Ben henüz excelde sayfayı açmadan görünen excell sayfasından,o sayfanın numarasından bahsediyorum. Her sayfa ekle dediğimde sayfa 1 - sayfa 2 ya da en son kaçta kaldıysa ondan bir sonraki numarayı veriyor excell sayfasına. Oysa ben ilk sayfa numarasına 300 dediğimde diğer numaranın otomatikman 301 olmasını istiyorum.
Zor olduğunu sanmıyorum adınıza. Ama belki de imkansız bir şey istiyorum sizden. Bilemiyorum...

Excel Vers. ve Dili
2003 İngilizce
Merhabalar,

Açıklama için tşkler. Ancak, ben de alt bisgi ve üst bilgi çubuğu oluşturup, alt bilgi çubuklarına ilk sayfalarda romen rakamı ile numaralandırma yaptım. 4. sayfadan itibaren de kullandığımız rakamlar ile 1'den başlayarak numaralandırma yapmak istiyorum. Ancak, header&footer çubuğunda ilişkilendirmeyi kaldır çubuğu aktif olmuyor... Bu durumda bir önceki sayfaya link edilmiş değil diye düşünüyorum. 4. sayfada numaralandırmayı "Format Page Number" dan değiştirip start at:1 diyorum.Bu seferde tüm sayfalardaki numaralandırmayı değiştiriyor...

Ne yapabilirm?

Şimdiden tşkler,

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
Sn. Büyükyazar;
Yukarıda anlatılanlar MS Word'de sayfa numarası ekleme/düzenleme ile ilgili.
Sizin bahsettiğiniz ise Excel'de sayfa adlarını değiştirmekle ilgili olduğunu zannediyorum.
Sorunuzu Excel ile ilgili bölümlere ayrıntılı olarak, mümkünse dosya ekleyerek yazarsanız daha kolay cevap alırsınız.

Sn. Selveroz;
öncelikle rome rakamlarının bittiği yerde bir bölümlendirme yapmalısınız.
bunun için rome rakamı olması gereken son sayfaya, metninizin sonuna gelin.
insert > page break > next page yolunu takip ederek bölümlendirmeyi yapın.
böylece belgenizi iki bölüme ayırmış olacaksınız.
normal sayfa numarası vermek istediğiniz bölüme (2.bölüm) geçin ve yukarıda bahsettiklerinizi uygulayın.
kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
Merhaba arkadaşlar;

Her ne kadar excelde iyiysemde word'de çok kötüyüm.
50 Sayfalır bir raporum var. İlk sayfa kapak, 2. sayfa fihrist (içindekiler) 3 sayfadan itibaren 1'den başlamak üzere 1,2,3 diye sayfa numaraları vermek istiyorum.

Arkadaşlar, konu ile ilgili yorumlarınız yok mu?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
micro soft exel 2003
Merhaba arkadaşlar;

Her ne kadar excelde iyiysemde word'de çok kötüyüm.
50 Sayfalır bir raporum var. İlk sayfa kapak, 2. sayfa fihrist (içindekiler) 3 sayfadan itibaren 1'den başlamak üzere 1,2,3 diye sayfa numaraları vermek istiyorum.

Arkadaşlar, konu ile ilgili yorumlarınız yok mu?
merhaba...
bende pek bilmiyorum ama ilgimi çekti şu adres belki işinizi görür.
kolay gelsin iyi çalışmalar

http://www.pcnet.com.tr/forum/yazilim/180073-wordde-sayfa-numaralandirma-hakkinda.html

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 TR
Merhaba,

Linki inceledim. Aynen uyguladığımda bu defa kapak ve fihrist sayfasını 1,2 diye numara veriyor. Fihrist sayfasının altına kesme yaptığımdan sonrası 1,2,3.... şeklinde devam ediyor. Manuel olarak kapak ve fihrist sayfasındaki numaraları sildiğimde diğer numaraları da siliyor...