Sayfa sayısını aritmetik tamamlamak

Excel Vers. ve Dili
office 2010 v14 ingilizce
Başlıkta tam anlatabildim mi bilemiyorum ama konu şu; normalde bir formülü sağ altından tutup aşağıya çektiğimizde sütun numaraları değişiyor. Benim kullanmak istediğim formül
Kod:
=Sheet3!B4/Sheet3!C4
bu formülü aşağıya çektiğimde satır/sütun sabit kalacak ama sheet4,sheet5...vb şeklinde değişecek. Böyle bir şey mümkün mü? Hatalarım varsa kusura bakmayın. Teşekkürler.

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
. . .

A1 hücresi için formül. +2 kısmına dikkat ediniz.

Kod:
=DOLAYLI("Sheet"&SATIR()[COLOR="Blue"]+2[/COLOR]&"!$B$4")/DOLAYLI("Sheet"&SATIR()[COLOR="Blue"]+2[/COLOR]&"!$C$4")
. . .

Excel Vers. ve Dili
Çok teşekkürler işe yaradı ama bana B2 hücresinde lazım. Neyi değiştirmem gerekiyor? Ayrıca bu formulü kullanarak b3,b4,b5,... gibi hücrelere uygulayacağım için değişkeni gösterseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
. . .

Formülde kullandığımız satır() kısmı, formülün uygulandığı satırın numarasını verir.
Buna göre veri almak istediğiniz sayfa numarasına göre +1 +2 veya eksi yapabilirsiniz.

Ör. formül B2 hücresinde ise ve Sayfa3' den veri almak için +1 yapmanız gerekir.

. . .

Excel Vers. ve Dili
excell 2010
Selamlar,
benim bir yardıma ihtiyacım var. foruma 5 dk önce üye oldum. sorumu hangi başlık altında sormam gerektiğini bilemedim. umarım yardımcı olan çıkar.
Sorum şu;
Ben excell de çalışıyorum.
klavye de mesela a harfine basınca ; a harfi çıkyor ekrana
ancak benim; klavyede olmayan (türkçede yer almayan) örneğin č harfini kestirmeden ekrana çıkartacak bir kombinasyona ihtiyacım var
mesela CTRL+a yapınca č çıksın ekrana istiyorum.

bunu nasıl yapabilirim. ? yardımcı olursanız sevinirim.
(bilgisayar bilgim çok kötü; anneye anlatır gibi anlatılması lazım)

Excel Vers. ve Dili
. . .

Formülde kullandığımız satır() kısmı, formülün uygulandığı satırın numarasını verir.
Buna göre veri almak istediğiniz sayfa numarasına göre +1 +2 veya eksi yapabilirsiniz.

Ör. formül B2 hücresinde ise ve Sayfa3' den veri almak için +1 yapmanız gerekir.

. . .
Teşekkürler, işe yaradı.