Sayfa seçimine göre not girişi

Sayfa seçimine ve öğrenci seçimine göre not girişi yapmak istiyorum fakat nereden ve nasıl başlayacağımı hiç bilmiyorum.

Ayrıca Listboxta öğrenci ve dersini seçeceğim textboxlarda notlarını da görüp değişikliği yapabileyim. Ve ilgili yere kaydedecek.
Ders sütunları eklendikçe bunu da çoğaltabilir miyiz. Mesela yeni bir ders ekleyeceğim ve bu ders listbox3'te eklenince yerini alacak.
Ekli dosyada UserFormda not girişi yapmak istiyorum fakat, formüllerle değil makro VBA ile, bu mümkün biliyorum ama benim için değil.
Yardımcı olabilir misiniz?
Þimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
İş Yerinde : Excel 2002-Tr
Evde : Excel 2003 Pro-Tr
Sayın ihtiyar,
aynı soruyu başka bir excel sitesinde (kod.gen.tr) sormuştunuz ve cevap yazan arkadaşa teşekkür etmişsiniz.
Anlayamadığım, sorunuza o sitede istediğiniz cevabı mı bulamadınız, yoksa başka çözümler mi arıyorsunuz anlayamadım. O siteyi soruyu 23 Agustos salı günü sorup, carsamba günü cevap almışsınız. Aynı soruyu (kelimesi bile değişmeden) bu sitede de bugün (25 Agustos) sormuşsunuz.

http://www.kod.gen.tr/forum/viewtopic.php?t=767&sid=123ac77214002f62377ea6fa727723e8
:eek: :?

Excel Vers. ve Dili
Sn cagay,
bir siteyi överken başka siteyi kötülemek gibi bir amacım yok, olamaz da... Heriki site de, bizlere yardımcı olmak için hazırlanmış, bir çok kişinin emeği ve gayretleri doğrultusunda hizmet vermektedir.
Aynı soruyu herkes istediği bütün formlarda sorabilir. Benim Sn ihtiyar'dan öğrenmek istediğim, diğer sitede sorusunu sormuş ve arkadaşların cevabından Sn ihtiyar memnun kalmış ve zannedersem sorusuna çözüm bulmuştu. Ben her iki siteyi de (hatta kapanmadan önce Sn M.Temel Korkmaz'ın sitesini de) büyük bir istek ve heyecanla takip ediyorum. Bu sebepten hiçkimseyi kötülemek gibi bir niyetim yok. Galiba Sn cagay yanlış anladı.

Excel Vers. ve Dili
Kusura bakmayın fakat, taş tam yerine oturmuş. Aynı arkadaş başka (kod.gen.tr) sitede bu siteyi kötülerken ve ayrıca başka siteden çözüm bulmasına rağmen yine de excel.web.tr sitesinin forum sayfasında aynı soruyu soruyorsa ben bunun altında farklı şeyler ararım (sizin göndermiş olduğunuz linke dayanarak).
Başkalarının emeklerini hiçe sayıp kötülemekle hiçbiryere varılmaz, Sn ihtiyar...
Bu sitede gerçekten çok değerli arkadaşlar var (örneğin Sn Raider. Daha önce excel.gen.tr sitesinde kendilerinin engin bilgilerinden çok faydalanmaya çalıştım. Bu arada kendilerine de çok teşekkür ederim). Hiç kimseyi kötülemeyin, yapabiliyorsanız daha iyisini siz yapın. Ben her iki siteyi de takip etmeye devam edeceğim. Size de tavsiyem benim gibi yapın. Unutmayın, bu arkadaşlar hiçbir karşılık almadan zamanlarını ve emeklerini bizim gibi yeni başlayanlar için harcıyorlar. Allah hepsinden (kod.gen.tr / excel.gen.tr / excel.web.tr...vs) razı olsun.

Saygılarımla... :? :arkadas: