Sayfa Sekmelerini Kitaplar Kapalı İken Bulmak

Sayfa Sekmelerini Kitaplar Kapalı Ýken Bulmak

Þimdi Ben şunu yapmak istiyorum:
User Formda 3 adet ListBox var.
ListBox 1Satış Ayını (Yani Kitap Adını)
ListBox 2 Müşteri adını (Yani Sayfa Sekmelerini ) gösteriyor.
3, ncü bir listbox ta Lowsearch yapıp sayfa sekmesini auto bulmak istiyorum ( Yani ay ay aramadan)Tıkladığımda o kitaba ait sayfa sekmesini açsın.....
Kitap isimlerini Arayarak Sayfa sekmelerini bulabiliyorum.
Ekli Dosya : C:\Documents and Settings\BEN\Belgelerim
Þeklinde çalışıyor.Belgelerime birkaç tane kitap açın
Bu şekilde yapmak mümükün mü teşekkürler

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Ekli örneği inceleyin.

ListBox1 içinde listelenen dosyaların üzerinde çift tıklayınca, kapalı durumdaki o dosyaya ait sayfa isimleri ListBox2 içinde listelenecektir.

Gerisi size ait...

Sn Raider,
Herşey için önce teşekkür ederim..
AdoGet Konusunda acemi olduğum için çok takılıyorum.Sizler çok yardımcı oluyorsunuz.Gönderdiğiniz örnek gerçekten işime yaradı fakat ben anlatırken galiba bir yalnışlık yaptım.Ataç'a sizin örneğinize bir textbox ekledim.TektBox sayfa sekmesinin adı yazılacak.Klasördeki bütün kitablar taradıktan sonra o sayfa sekmesinin adını tıladığımda sadece o kitap açılacak.Benim size gönderdiğim örnekte her tıklayışışta bütün kitapları gereksiz yere açıyordu.Sizin örneğinizde tek tek kitapları dolaşmak gerekiyor.Biz bul deyip bulduğumuzu açabilirmiyiz.
(Klasörüm içinde 35-40 yakın kitap olacak toplam 1500 adet sayfa sekmesi kayıtlı)
İlginize tekrar teşekkürler

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Merhaba;

Bu kez de ekli örneği inceleyin...

Aradığınız sayfa ismini TextBox1 nesnesine küçük - büyük harf uyumuna dikkat ederek girdikten sonra BUL düğmesine tıklayın.

ListBox1 nesnesinde dosya ismi üzerine çift tıkladığınızda, TextBox1 nesnesindeki sayfa adı aktif olmak üzereo dosya açılır.

Bu durumda, ListBox2 aslında lüzumsuz oldu tabii ... :mrgreen:

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Tekrar Merhaba;

Ekli alternatifte bu kez;

1) Aradığınız sayfa ismini TextBox1 nesnesine küçük - büyük harf uyumuna dikkat ederek girdikten sonra BUL düğmesine tıklayın.

2) Aranılan sayfa isimlerinin bulunduğu dosyalar (My Documents - Belgelerim klasöründe) ListBox1 nesnesinde listelenecektir.

3) ListBox1 nesnesinde bir dosya seçtiğiniz anda, aşağıda ListBox2 nesnesinde, o dosyaya ait sayfa isimleri listelenecektir.

4) Bu kez, ListBox2 nesnesindeki sayfa isimlerinden birini çift tıkladığınızda, ListBox1 nesnesindeki seçili dosya ListBox2 nesnesinde seçilmiş sayfası aktif olarak açılacaktır.

Galiba, istediğiniz böyle bir şeydi ... :mrgreen:

Ã?rnek dosya ektedir.

Sn Raider,
Çok Teşekkür ederim. :eek:k:: Yeni bakabildim.Elinize , Aklınıza sağlık.
Beni büyük bir sıkıntıdan kurtardınız.

"EXCELİ SEVMEYEN Ã?LSÜN"
:mrgreen: