sayfa yapısı

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
arkadaşlar,
elimde e-kitaplar var. ancak bazılarındaki sayfa yapısı sütun şeklinde yazılmış. ben bunları normal sayfa düzeni şekline nasıl getiririm.
ekte örnek var.
yardımlarınız için teşekkür ederim.

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2025
satırlarınız enter ile tıklayarak yazılmış gibi, doğrusu şimdilik birşey bulamadım, ama araştıracağım.

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
yüzlerce sayfalık bir eser, kağıda dökmek istedim ama bu hali ile 2 kat fazla kağıt harcanacak ve bunun gibi onlarca e-kitap var. paragrafları teker teker elle yapmak çok zor oluyor. bunun mutlaka bir çözümü olmalı.

arkadaşlar hiç fikri olan yok mu?
Benim şöyle bir fikrim var ama bu da biraz uğraş istiyor.

Düzen>Değiştir>Tüm Seçenekler - Özel - El ile satır sonu

bul kısmında üst şapka ile l harfi çıkıyor. Bu l harfini p ile değiştirip istediğiniz enter işlemini sildirebilirsiniz. İşlemi yaparken karşılaşacağınız başka sorunlar da olabilir. Mesela satır sonlarını aldığınızda yerine boşluk yapmanız gerekebilir.

Not: Benim klavyemden kaynaklanan bir sorun nedeniyle üst şapkayı yapamıyorum. Belki siz Altgr ile 3 tuşunu kullanarak da işinizi görebilirisiniz.

Not 2: Sonuçtan haber veriniz lütfen.

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
sayın serpily,
yazdığınız işlemi yaptım ama bir sonuç vermedi. arama yapılacak öğe bulunamadı diyor.

Yeni değer yazan yere p yazmışsınız ya, Aranan değer yazan yerdeki l yi silip yerine p yazacaksınız. p yazdığınız yere de bir boşluk yapın.

Bir daha dener misiniz?

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
şimdi oldu. başlıklarda paragrafın cümleleri ile karıştı ama düzeltmesi eskisinden daha kolay olacak.
yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
iyi çalışmalar...

Başlıkların ya da paragrafların karışmaması için bir paragrafı seçip bul-değiştir i uygulayıp sonra diğer paragraflara da aynı şeyi uygulayarak devam edebilirsiniz.

Yardımcı olduğuma memnun oldum. İyi çalışmalar.