Sayfa Yenileme Makrosunu farklı sayfada çalıştırma

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003 / 2007 /2016 Türkçe
Merhaba;

Bulunduğum sayfadaki sayfa yenile ilgili VBA kodunu başka sayfadaki verileri yenileme için nasıl kullanabilirim. Yani bulunduğum sayfaya bir buton veya köprü olarak yapacağım bir butona başka sayfadaki verileri yenileme kodu yazmak istiyorum. Aşağıdaki koda nasıl bir ekleme yapmam lazım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Sub yenile()
ActiveWorkbook.RefreshAll
End Sub

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
ActiveWorkbook yerine sayfa ismi yazdığınızda kod hata veriyor. Buradan çıkan sonuç sizin kullandığınız gibi olmalı.

Excel Vers. ve Dili
Merhaba,
ActiveWorkbook yerine sayfa ismi yazdığınızda kod hata veriyor. Buradan çıkan sonuç sizin kullandığınız gibi olmalı.
Fakat bu şekilde kullandığımda tüm çalışma kitabındaki verileri güncelliyor. Ama ben sadece belirli bir sayfadaki verileri güncellemek istiyorum. Birden fazla veri olan sayfa var çünkü.

Teşekkür ederim.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Bill amca öyle yapmamış, ben ne yapabilirim? :)

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
İlgili sayfalarda özet tablolar varsa onlara odaklanabilirsiniz. Sadece o özet tabloları döngü ile refresh yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
İlgili sayfalarda özet tablolar varsa onlara odaklanabilirsiniz. Sadece o özet tabloları döngü ile refresh yapabilirsiniz.
Özet tablolar yaptığım çalışma için tam istediğimi vermediği için farklı bir sayfaya veri alarak yapmaya çalışıyorum. Yenileme yaptığım zaman tüm çalışma kitabını yapınca excel kasıyor. O nedenle hangi verinin güncellemesini yaparsam hem excel kasmaz hemde rahat çalışırım diye düşündüm.

Teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Veriyi dosyanıza nasıl alıyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
Veriyi dosyanıza nasıl alıyorsunuz?
Veriyi iki ayrı siteden alıyorum. Mynet ve işyatırım sitelerinden alıyorum. Bu iki siteden aldığım verileri tek sayfada tutuyorum. Her veri için kaç sütüna yazıyorsa arasına bir boş sütün bırakıp diğer veriyi boşluktan sonra başlatıyorum. Verilerin güncellemelerini hep birlikte yaptığımda excel kasıyor. O nedenle bana hangi veri lazımsa onu çalıştırmak istiyorum. Hatta bununla ilgili bir userform yaptım. Orada hangi veri veya veriler güncellenecekse işaretleyeme yapılınca onları güncelleyecek.

Birinci tik için veriler NET_VERI sayfası A:F arasında G boş.
İkinci Tik için veriler NET_VERI sayfası H:M arasında N boş
Üçüncü Tik için veriler NET_VERI sayfası O:U arasında

Formun görüntüsünü paylaştım.

Excelde kod bilgim çok az olduğu için orada kaldım. Hem öğrenip hem yapıyorum aslında.

https://www.transfernow.net/dl/20221204ZqsZXz34

mekist

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 ProPlus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-10-2026
Bill amca öyle yapmamış, ben ne yapabilirim? :)
Necdet Hocam Merhaba
Yeni bir şey var mı, tek bir sorguyu yenilemem lazım da