Sayfada Alt Baslik ve Ust Baslik

Herkese Selamlar

Her zaman kullandigim bir baslik ve sayfa sonu sablonunu yalnizca print edildikten sonra gormek istiyorum. Su durumda calisma sayfamin icinde sablonlar. Satir eklemem yada silmem gerektigi zaman bu sablonlarda beraberinde kaydigi icin her seferinde sayfa duzeni icin yeniden ugrasmam gerekiyor. Bunun onune gecebilmek icin ben sayfa ayarlarinin baslik kismindan baslik icin istedigimi yaptim. fakat alt baslik icin bunu basaramadim. Altbaslikla beraber bunu yapabilirmiyim. Ilave olarak basliklarda tarih ve sayfalar icin formuller duzenledim. Bu formulleri sayfa ayarlarindada kullanabilmem mumkun mu?

Herkese kolay gelsin. Simdiden herkese tesekkurler

Sayfa Sonu Ã?nizleme alanındaki alt ve üst bilgiyi kullanın. Bu kısma Resim ekleme şanısınızda var.

Makro ile yapmak için:
Sub SayfaSonu()
ActiveSheet.PageSetup.LeftHeaderPicture.Filename = "C:\resim.jpg"
With ActiveSheet.PageSetup
.LeftHeader = "Sol ÜstBilgi"
.CenterHeader = "Orta Üstbilgi"
.RightHeader = "Sağ Üstbilgi"
.LeftFooter = "Sol AltBilgi"
.CenterFooter = "Orta AltBilgi"
.RightFooter = "Sağ AltBilgi"
End With
End Sub

Tesekkurederim Sn Osmantelci

Sayfa sonu onizlemeden yapiyorum fakat formulleri kullanamiyorum. Makrolarla ilgili herhangi bir calismam olmadigi Yazdiginiz makroyu simdilik denemedim ( zaman problemimden dolayi ) Formulleri kullanmak mumkun mu? Yazdiginiz makroda resim kullanabiliyormuyum ve bahsettigim formulleri girebiliyormuyum?

Tekrar Tesekkur ediyorum

Saygilarimla...

Sayfa sonu önizleme alanı metinsel karakterler içerebilir. Ayrıca MS tarafından sağlanan formüllere benzer bazı işlemler yapılabilmektedir. Sayfa adının.saatin v.b. bilgi olarak gözükmesi mümkün olsada formül yazılamaz. Ancak gereken formülleri Makro ile hesaplatıp oluşan metinsel sonucu bu alan aktarabilirsiniz. Bu işlemide Yazıcıdan Ã?nce olayına atarsanız probleminiz çözüşmüş olacaktır.