Sayfadaki Hücre Değerinin Diğer Sayfaya Yazılması

merhabalar benim sorunum şu;excel de çalışma kitabında örneğin sayfa1'in a1 hücresine girdiğim değerin aynı anda sayfa2'nin a1 hücresine de otomatikman yazılmasını istiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

Edit xxrt:"selam" başlığı "Sayfadaki Hücre Değerinin Diğer Sayfaya Yazılması" olarak değiştirildi.

selam sayın memoras,

Sayfa2'nin A1 hücresinde iken "=sayfa1!A1" fonksiyonunu yazmanız sanırım sizin işinizi görecektir.

Saygılar. :arkadas:

saol

eyvallah be zorbey07 çok saol..bende antalyadan bu arada tekrar çok saol kardes işimi gördün byee

e

yalnız bide şöyle bi olay var;şimdi benim ortak bir çalışma sayfam var ve ve bu sayfaya birden çok sayfadanulaşım olucak yani örneğin;
sayfa1'in A1 hücresini sayfa2'nin A1 hücresi,Sayfa3'ün a2 hücresi vb. de kullanacak bunu nasıl yapıcam sayfa2 A1 de yazılan sayfa1 A1 e yazılsın ama Sayfa3 A2 de yazılanda yazılabilsin nasıl yapabilirim

G

Guest

Misafir
Merhaba

Sayfa 1 de A1 hücresine girdiğiniz bilginin hangi sayfanın hangi hücresine otomatik olarak yazılmasını istiyorsanız aşağıdaki formulu yazın

=Sheet1!A1 ingilizce sürümler için
=Sayfa1!A1 Türkçe sürümler için

X

xxrt

Misafir
sayfa2 A1 de yazılan sayfa1 A1 e yazılsın ama Sayfa3 A2 de yazılanda yazılabilsin
Sayfa1'in A1 Hücresinde;

Sayfa2'nin A1 Hücresini>Sayfa3'ün A2 Hücresini...
Görmek isterseniz.Yani Hepsini Sayfa1'in A1 Hücresinde,
Matematiklsel işlem yapmıyacaksanız Birleştirme fonksiyonunu önerebilirim..

Veri Alınacak Sayfalar=
Sayfa2-A1 Hücresi
Sayfa3-A2 Hücresi

Sayfa1'in A1 Hücresine şu formulu girin..
Kod:
=Sayfa2!A1&Sayfa3!A2
Verileriniz karışmasın derseniz.
Kod:
="Sayfa2 Değeri "&"("&Sayfa2!A1&")  ,Sayfa3 Değeri  "&"("&Sayfa3!A1&")"