excell çoklu aynı verileri çekme

Excel Vers. ve Dili
Turkce
Merhabalar öncelikle İyi bayramlar dilerim bir sorum olacaktı sorumu ekteki dosyaya yazdım ama şöyle bir özet vereyim düşe yara formülü gibi istenilen sayfadaki verileri başka bir sayfada göstermesini istiyorum amaç 10000 bin üzerinde bir veri var oradan filtrelemek yerine otomatik istediğim alanları sayfaya eklemesi umarım açık anlatmışımdır dosyada bu arada altın üye değilim eğer siz değerli excell uzmanları tarafından başak yere dosyam yüklenirse alabilirim şimdiiden teşekkür derim

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-02-2029
Merhaba,
Dosyanız sürekli başka dosyaların indirilmesini sağlıyor. Neden GoogleDrive'a koymuyorsunuz?
iyi çalışmalar

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-02-2029
Önce Office sürümünüzü yazın ve lütfen sonra ne istediğinizi anlatın. Kritik nokta Rapor sayfasında B1 ve Yapıştır sayfasında O sütunundaki değer midir? (liste tarihli mi, yoksa sadece Rapor sayfasında A1 e mi bağlı)

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Turkce
Önce Office sürümünüzü yazın ve lütfen sonra ne istediğinizi anlatın. Kritik nokta Rapor sayfasında B1 ve Yapıştır sayfasında O sütunundaki değer midir? (liste tarihli mi, yoksa sadece Rapor sayfasında A1 e mi bağlı)
Merhaba Office 365 sürümünü kullanıyorum rapor sayfasında A1 de yazan Değer satışı yapılan ürünlerin listelenmesini istediğim başlık istediğim yapıştır sayfasındaki E, F, O ve P sutunlarındaki değerlerin rapor sayfasına eklenmesi =indis dizi şeklinde =EĞERHATA(İNDİS(Yapıştır!E2:$E$1000;KÜÇÜK(EĞER(Yapıştır!D3:$D$1000=Rapor!$A$1;SATIR(Yapıştır!E3:$E$1000));SATIR()-3));"") şu formülü yazıyorum ama olmuyor buradaki amaç o gün satışı olan ürünlerin toplam tutarını çoketopla olarak yapabiliyorum ancak listede satılan ürünlerin hangileri olduğunu göremiyorum örneğin razer markasından 10 adet farklı koddaki ürünlerin satıldığını düşünün bunları ben rapor sayfasına eklemesini istiyorum umarım karışık olmamıştır.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Ben size en kolay yöntemi önermiştim.

Şu adımları izleyebilirsiniz..

YAPIŞTIR sayfasında A1 hücresini seçiniz.
EKLE menüsünden ÖZET TABLO seçeneğine tıklayınız.
Karşınıza gelen menüden TAMAM seçeneğine tıkladığınızda excel size yeni bir sayfa ekleyecektir ve sağ tarafta özet tablo alanları görünecektir.
Bu sayfada sürükle-bırak tekniği ile alan bilgilerini dilediğiniz bölümlere sürükleyerek özet tablonuzu oluşturabilirsiniz.

Biraz kurcalarsanız kolay olduğunu görebilirsiniz.

Kaynak olarak videoyu izleyebilirsiniz.