Sayfalar Alanını Genişletme

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-05-2025
Merhaba,

Excell tablosu için alt tarafta bulunan yerde 50ye yakın sayfa açıyorum ama sayfaları en fazla tek seferde 10 tane gösteriyor bunu daha fazla genişleşme şansım var mı acaba? Tek satırda sayfalar gözüküyorken bunları 2 satır şeklinde değiştirebilsem?

Teşekkür ederm şimdiden :) '15 kullanyrm

Ve mesela tarih sütunu var tablo içinde orada 13.11.2016 yazmasını istiyorum ebn 13112016 yazdığımda noktaları otomatik koysun istiyorum onlarla uğraşmaysayım bu nasıl olabilir?

Son düzenleme:

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
20-05-2025
Konu güncel ve çok önemlidir. Değerli yardımlarınıızı bekliyorum

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
22/12/2022
Önçelikle foruma hoş geldiniz.
Görünür sekme sayısı artırılabilirmi bende bilmiyorum.Artırılabileceğini sanmıyorum.Çözüm önerim.Sık kullanmadığınız sayfaları gizliyerek kullandığınız sayfalara yer açabilirsiniz.

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
20-05-2025

Bu belirttiğim alan için. Her biri ayrı hesap olacağından dolayı gizleme imkanım yok maalesef. Ortalama şu an 55 sayfa var.

zaruri

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excell 2019 Türkçe
28.12.2222
en başa yeni bir boş sayfa açıp "isimli butonlar" ile "köprü" oluşturulduğunda görünmeyen sayfalara ulaşmak çok daha kolay olur.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Çok fazla sayfa kullanmak excel için kullanışlı değildir. Mümkün oldukça tek bir tablo üzerinde veri girişi yapıp, başka bir sayfada da istediğiniz raporların alınması daha çok tercih edilir. Eğer çok sayfalı çalışmak zorundaysanız sayın çıtır ve sayın zaruri'nin önerilerini birleştirerek bir sayfada diğer sayfalar için hücre bağlantısı ya da düğmelerle geçiş yapabilir ve diğer sayfaları da gizleyerek sadece çalışılan sayfanın açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunu yapabilmek için örnek bir dosya yükleyin ayarlamaya çalışalım.

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
20-05-2025
en başa yeni bir boş sayfa açıp "isimli butonlar" ile "köprü" oluşturulduğunda görünmeyen sayfalara ulaşmak çok daha kolay olur.
Peki bunu nasıl yapacağım. Hücreye sağ tıklayıp köprüden ilgili sayfanın köprüsünü atıyorum oradan beni o sayfaya taşıyor ama bu işlemi yapıp aşağıdan oluşan sayfayı gizle dediğim zaman köprü onu atmıyor. nasıl saklayacağım alt sayfaları o zaman

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Ekli dosyayı inceleyin.

Dosyada Sayfa1 haricindeki sayfalar gizli. Sayfa1'de A2:E51 hücrelerinde mevcut sayfaların ismi otomatik yükleniyor (50'den fazla sayfa olduğunda kodda değişiklik gerekebilir)

Sayfa1'de sayfaadı olan hücrelere tıklanınca o sayfaya gidiyor. Diğer sayfaların A1 hücresine tıklanınca Sayfa1'e dönülüyor.

https://drive.google.com/file/d/1IaW6AnalUO4wrHBWZyV-DsrcXEDsxpjb/view?usp=sharing